Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piotr Chmielowski już nie należy do klubu Ruchu Palikota

0
Podziel się:

Po wykluczeniu polityka Ruch Palikota ma w Sejmie 36 posłów. W trakcie kadencji z klubu odeszło pięć osób, dwie zostały wykluczone.

Piotr Chmielowski już nie należy do klubu Ruchu Palikota
(PAP/Radek Pietruszka)

Klub Ruchu Palikota podjął decyzję o wykluczeniu ze swojego grona posła Piotra Chmielowskiego - poinformował rzecznik partii Andrzej Rozenek. Dodał, że przyczyną takiej decyzji było między innymi _ nieustanne kwestionowanie podstaw programowych Ruchu Palikota _ przez posła.

Wśród przyczyn wykluczenia Chmielowskiego z klubu RP Rozenek wymienił także _ trwałą niezdolność do współpracy i nieumiejętność podporządkowania się dyscyplinie klubowej _. Rzecznik Ruchu poinformował, że podjęta na posiedzeniu klubu decyzja zapadła _ przytłaczającą _ większością głosów: przeciw wykluczeniu Chmielowskiego głosowały dwie osoby, dwie się wstrzymały.

Chmielowski powiedział, że nigdy nie zakwestionował podstaw programowych Ruchu Palikota. _ - Odbieram tę decyzję o moim wykluczeniu, jako wynik braku chęci do rozmowy, czyli możliwości wyartykułowania swoich przemyśleń, potrzeb i działań. Zabrakło tak naprawdę rozmowy _ - powiedział poseł.

Zaznaczył, że przyjął wynik głosowania na niedzielnym posiedzeniu klubu RP z dużym zdziwieniem. _ - Przyjmują tę decyzję z pokorą i zostaję posłem niezrzeszonym nie z własnej woli _ - poinformował.

Podkreślił, że _ nigdy nie miał jakichkolwiek planów wstępowania do innej formacji politycznej niż Ruch Palikota _. _ - Nic też nie słyszałem, abym został wykluczony także z partii, bardzo bym się zdziwił _ - dodał Chmielowski.

Dwa dni temu Chmielowski został zawieszony w prawach członka klubu RP - było to pokłosie artykułu prasowego, w którym zasugerowano, że w klubie doszło do rozłamu, a Chmielowski - w imieniu grupy niezadowolonej ze sposobu funkcjonowania partii - chce stawiać liderowi RP Januszowi Palikotowi warunki. Wśród nich miała być zmiana członków prezydium partii oraz rozwiązanie coraz gorszej sytuacji w regionach.

Chmielowski zaprzeczył, aby miał tworzyć jakąś frakcję, czy stawiać warunki Palikotowi. Jak mówił chciał natomiast porozmawiać z szefem RP o kondycji partii, do czego jednak nie doszło.

Po wykluczeniu Chmielowskiego Ruch Palikota ma w Sejmie 36 posłów. Na początku kadencji, do klubu RP przyszło trzech posłów: Sławomir Kopyciński, Witold Klepacz (obaj z SLD) oraz Łukasz Gibała (PO).

W trakcie kadencji z klubu odeszło pięć osób: Adam Kępiński (wstąpił do klubu SLD), Dariusz Dziadzio, Bartłomiej Bodio, Artur Bramora, Halina Szymiec-Raczyńska (wszyscy koło poselskie Inicjatywa Dialogu). Oprócz Chmielowskiego, z klubu RP wykluczona została - w lutym - wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (obecnie posłanka niezrzeszona).

Czytaj więcej w Money.pl
Jest czwarty uciekinier z Ruchu Palikota _ Nie chcę walczyć językiem agresji _ - powiedziała. I dodała, że cztery miesiące temu apelowała na forum klubu o poważną dyskusję na temat programu Ruchu Palikota. Lider jest zdziwiony jej decyzją.
Ostre słowa. "To wybór iście z piekła rodem" Wynik wyborów samorządowych w Elblągu wskazuje, że mieszkańcy postawili na zawodowych polityków, a nie na nowych ludzi i nową drużynę - ocenił Janusz Palikot.
Palikot ostro krytykuje Platformę. Oto powód Zwalczanie i próby zastraszania opozycji "metodami IV RP" zarzucił dziś PO Janusz Palikot.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)