Notowania

Więzenie
01.10.2009 07:51

Pilne przeróbki w więzieniach

Na cele przerabiane są izby chorych, świetlice czy izolatki dla niebezpiecznych więźniów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

_ _Władze zakładów karnych w pośpiechu przerabiają na cele izby chorych, świetlice czy izolatki dla niebezpiecznych więźniów. Muszą zdążyć przed 5 grudnia, gdyż do tego dnia trzeba w Polsce zlikwidować przeludnienie w zakładach karnych.

Jak pisze _ Gazeta Wyborcza _ na początku grudnia wchodzi w życie ustawa, która ustanawia minimum 3 metry kwadratowe na jednego osadzonego w celi. To efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego sprzed półtora roku.

Major Luiza Sałapa, rzecznik prasowy Centralnego Zarządu Służby Więziennej przyznaje, że normy 3 metrów nie ma obecnie w Polsce 23 tysiące więźniów.

Tymczasem kryzys, który dopadł także budżet państwa, spowodował wstrzymanie jakichkolwiek inwestycji w nowe więzienia. - _ Ponieważ wciąż brakuje wielu tysięcy miejsc, zostanie nam tylko remontowanie i przerabianie na cele wszystkich wolnych pomieszczeń w więzieniach _ - mówi Luiza Sałapa _ Gazecie Wyborczej _.

* [ Pierwszy skazany na **więzienie** w domu ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pierwszy;skazany;na;wiezienie;w;domu,18,0,534546.html )
* [ NIK o resocjalizacji nieletnich: Zbyt droga i nieskuteczna ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nik;o;resocjalizacji;nieletnich;zbyt;droga;i;nieskuteczna,99,0,532579.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: Więzenie, zmiana, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz