Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pijany lekarz przyjmował pacjentów. Grozi mu...

Funkcjonariusze ustalają czy 42-letni medyk mógł narazić pacjentów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AdamGregor/iStockphoto)

Lekarza, który po pijanemu przyjmował pacjentów na terenie przychodni w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie), zatrzymała w niedzielę policja. Funkcjonariusze ustalają czy 42-letni medyk mógł narazić pacjentów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Jak poinformował oficer prasowy policji w Wąbrzeźnie Michał Głębocki, funkcjonariusze otrzymali w południe anonimową informację, że w miejscowej przychodni jeden z przyjmujących pacjentów lekarzy jest pijany.

_ - Doktor został przebadany na zawartość alkoholu. Jak się okazało, miał go w organizmie 0,7 promila. Jak ustalili policjanci, będąc w tym stanie zdążył od rana przyjąć czterech pacjentów _ - zaznaczył Głębocki. Dodał, że lekarz został natychmiast odsunięty od świątecznego dyżuru.

42-latek może odpowiadać przed sądem za podjęcie czynności zawodowych będąc pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara aresztu i grzywna.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller: państwo nie zadba o nasze zdrowie _ Państwo polskie nie wypełnia dziś jednego ze swoich podstawowych obowiązków _.
Opieszałość w służbie zdrowia. Mimo tragedii W opinii wiceministra zdrowia zmiany wymagają licznych spotkań i konsultacji ze specjalistami, którzy w tym systemie funkcjonują.
Pediatra dostępny całą dobę? Takie są plany Podczas środowego posiedzenia zespół dyskutował o wydarzeniach związanych ze śmiercią 2,5-letniej dziewczynki, która nie otrzymała na czas pomocy lekarskiej.
Tagi: służba zdrowia w polsce, służba zdrowia, prawo, pijany, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz