Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pijani kierowcy. Gdy to widzisz - reaguj

0
Podziel się

Autorzy kampanii chcą uświadomić, że siadając za kółkiem po spożyciu alkoholu naraża się życie swoje oraz innych użytkowników dróg.

Pijani kierowcy. Gdy to widzisz - reaguj
(Piotr Kamionka/REPORTER)
bEaagKHV

Tak przekonują uczestniczący w kampanii _ Zatrzymaj pijanego kierowcę _. Chcą uświadomić, że siadając za kółkiem po spożyciu alkoholu naraża się życie swoje oraz innych użytkowników dróg.

Psycholog Ilona Buttler z Instytutu Transportu Samochodowego mówiła w Polskim Radiu 24, że powinniśmy pilnować także członków rodziny i znajomych. Interweniujący w tych przypadkach mogą się spotkać z ostracyzmem, a nawet z wykluczeniem ze środowiska. Jednak gdy podczas spotkań spożywają alkohol, a później chcą prowadzić samochód, to interwencja jest konieczna.

Ilona Buttler dodała, że najlepiej zapobiegawczo porozmawiać z osobami planującymi biesiadować przy alkoholu. Jak mówiła, jako gospodarz możemy im na przykład zaproponować pozostawienie samochodu i wezwanie taksówki, czy odwiezienie przez osobę niepijącą. Ewentualnie można zaoferować im możliwość noclegu.

bEaagKHX

W Polsce około 10 procent wypadków jest związanych z prowadzeniem po alkoholu. Dla porównania, w Norwegii tylko 2 procent. Tylko wczoraj policja zatrzymała 416 pijanych kierowców.

Kampania informacyjno-edukacyjna _ Powstrzymaj pijanego kierowcę _ odbywa się między innymi na antenie Polskiego Radia. Ma na celu promowanie postawy _ zero tolerancji dla alkoholu za kierownicą _.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpania: Nietrzeźwy sędzia prowadził motor Interwencję stróżów prawa spowodowało przejechanie przez Lopeza skrzyżowania na czerwonym świetle, nie miał on ponadto na głowie kasku.
Jazda pod wpływem alkoholu może kosztować setki tysięcy złotych Długi weekend majowy to okres odpoczynku oraz spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. Każdego roku majówka kończy się doniesieniami o liczbie ujętych przez policję pijanych kierowców.
bEaagKIy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)