Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alkoholizm w polsce
24.03.2013 14:44

Pijana matka spacerowała z niemowlęciem na mrozie

Według informacji policji o zdarzeniu zaalarmowała funkcjonariuszy sąsiadka kobiety mieszkającej w bloku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Oziębło/CC BY 2.5/Wikipedia)

Kara do pięciu lat więzienia grozi 36-letniej mieszkance Sieradza podejrzanej o narażenie życia i zdrowia swojego dwumiesięcznego dziecka. Pijana kobieta wyszła przy dużym mrozie na spacer z dzieckiem, ubranym aby w śpioszki. Matka miała 2,6 promila alkoholu.

Według informacji policji o zdarzeniu zaalarmowała funkcjonariuszy sąsiadka kobiety mieszkającej w bloku przy ulicy Jana Pawła II w Sieradzu. 36-latka wyszła w nocy z małym dzieckiem w wózku na zewnątrz - przy temperaturze ok. minus 10 stopni C.; jej zachowanie wskazywało, że jest pijana.

Na miejsce wysłano patrol. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę. W wózku leżał jej dwumiesięczny syn - był ubrany tylko w śpioszki, nie miał czapki i przykryty był cienkim kocykiem. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu.

36-latka w trakcie interwencji policji próbowała odejść, zostawiając wózek. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała dziecko do szpitala. Matka trafiła na komendę. Badanie wykazało, że miała 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli alkohol za ponad 100 tysięcy złotych Rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni Marcin Daczko poinformował, że alkohol znaleziono w zabudowaniach firmy transportowej.
Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Bo Polacy nadal wydają dużo na alkohol Niemal 30 miliardów złotych- tyle Polacy wydali na alkohol w ubiegłym roku. Takie dane podaje firma badawcza Nielsen.
Izby wytrzeźwień w TK. Chodzi o przymus... Wniosek prezydenta o zbadanie zgodności z konstytucją noweli ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi trafił do Trybunału Konstytucyjnego.
Tagi: alkoholizm w polsce, dziecko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz