Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pierwszy dzień na Przystanku Woodstock przebiegł spokojnie

0
Podziel się:

Od samego rana miały miejsce spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie gośćmi byli Piotr Metz, Roman Polko oraz Peter Jenner.

Pierwszy dzień na Przystanku Woodstock przebiegł spokojnie
(REPORTER)

1/13

fot: PAP/Lech Muszyński
W Kostrzynie nad Odrą wczoraj oficjalnie rozpoczął się 19. Przystanek Woodstock. Pierwszy dzień imprezy minął bardzo spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnych większych zdarzeń.

_ - Otrzymaliśmy kilka drobnych zgłoszeń, które dotyczyły kradzieży plecaków i telefonów komórkowych. Poza tym póki co jest bardzo spokojnie i żadnych poważnych przypadków nie ma _ - relacjonował podkom. Sławomir Konieczny z KW Policji w Gorzowie Wlkp.

Od samego rana miały miejsce spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie gośćmi byli Piotr Metz, Roman Polko oraz Peter Jenner. Punktualnie o godzinie 15 ze sceny głównej popłynął charakterystyczny dźwięk gwizdka, który oznaczał oficjalne otwarcie 19 już Przystanku Woodstock.

Organizatorzy Woodstocku nie zapomnieli również o przypadającej na 1 sierpnia rocznicy Powstania Warszawskiego. Z tej okazji jeszcze podczas oficjalnego otwarcia imprezy samoloty utworzyły na niebie biało-czerwoną flagę. O godz. 17 na woodstockowym polu zamilkła muzyka i zawyły syreny, oddając tym samym hołd powstańcom.

_ - Niech nikt nie mówi, że nie znamy naszej historii, bo my ją znamy! Szacunek dla Was _ - mówił ze sceny Jerzy Owsiak.

Wczoraj miała miejsce również specjalna konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu. Udział w niej - oprócz organizatorów - wzięli m.in. policjanci i przedstawiciele woj. lubuskiego w osobach marszałek Elżbiety Polak oraz wojewody Jerzego Ostroucha. Wszyscy zgodnie zapewniali, że Przystanek Woodstock jest miejscem bezpiecznym i naprawdę warto tu przyjeżdżać.

_ - Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa ok. 2 tys. osób. Długo przygotowywaliśmy się do tej imprezy i wszystkie służby są do niej gotowe _ - komentował Jerzy Ostrouch.

Organizacje pozarządowe przygotowały szereg atrakcji dla woodstockowiczów. Wśród nich można znaleźć m.in.: kurs pierwszej pomocy, warsztaty pod hasłem _ Nie dla rasizmu _ oraz poznać historię starożytnych Indii. Wszyscy chętni mogą również w specjalnym punkcie oddać krew.

Na piątek zaplanowano próbę pobicia rekordu Guinnesa, która polegać ma na uderzaniu w największy bęben. Podczas Przystanku powstaje również _ Największy Woodstockowicz _, który jest budowany przez specjalną ekipę alpinistyczną ze skrzynek po piwie. Jego finalna wysokość ma sięgać ponad 20 metrów.

Przystanek Woodstock to największy festiwal rockowy w Polsce i jeden z największych w Europie. Podczas 19. edycji wystąpi w sumie ok. 80 zespołów z kraju i zagranicy. Impreza od dziesięciu lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą.

Czytaj więcej w Money.pl
Rusza Woodstock. Do Kostrzyna przyjechało... 100 tys. osób przyjechało do Kostrzyna nad Odrą, aby wziąć udział w XIX Przystanku Woodstock.
Będzie sto dodatkowych pociągów. Gdzie? Bezpośrednie połączenie z Kostrzynem nad Odrą, gdzie odbędzie się festiwal, zapewnią pociągi m.in. z Warszawy, Poznania, Szczecina, Katowic, Krakowa, Lublina, Opola, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy.
Owsiak chwali festiwal: Woodstock jak PKP 18. Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą zakończył się w nocy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)