Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pierwsze decyzje po ataku na Tiananmen

0
Podziel się

Szef okręgu wojskowego w Xinjangu został usunięty z władz lokalnych struktur partii.

Pierwsze decyzje po ataku na Tiananmen
(PAP/EPA)
bErarYCt

Szef okręgu wojskowego w Xinjangu został usunięty z władz lokalnych struktur partii. Chińskie media oficjalnie nie podają żadnych przyczyn dymisji, ale najprawdopodobniej ma ona związek z samobójczym atakiem w stolicy Chin.

Generał Peng Yong odpowiada za wojsko w Xinjiangu. Jak podały lokalne media, generał właśnie przestał pełnić funkcję członka Komitetu Stałego Komunistycznej Partii Chin w Xinjiangu. Decyzja ta nie została umotywowana, jednakże trudno nie dopatrywać się jej powiązań z poniedziałkowym zamachem na Tiananmen, który - według władz - został przeprowadzony właśnie przez terrorystów z Xinjiangu.

Położony w północno-zachodnich Chinach region w tym roku co najmniej czterokrotnie był też miejscem zamieszek na tle etnicznym i starć z policją. Chińska telewizja przytacza kolejne szczegóły zamachu. Miał być on zorganizowany przez 8 osób, które - jak podaje stacja CCTV - miały _ tybetańskie noże i 400 litrów paliwa _.

bErarYCv
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/m287152.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/katastrofa;na;placu;tiananmen;sa;zabici;i;ranni,151,0,1410199.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Samochód staranował turystów. Są zabici Zamknięto pobliską stację metra. Popularny plac został ewakuowany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/m103423.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/proba;zbiorowego;samobojstwa;w;chinach;polkneli;pestycydy,135,0,1363335.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Razem połknęli pestycydy. To był protest? Co najmniej 10 osób próbowało razem popełnić samobójstwo na jednej z ulic w Pekinie.
bErarYCW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)