Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pierwsza szkoła dla operatorów dronów

0
Podziel się:

Zgodnie z nowymi przepisami, aby sterować takimi maszynami, trzeba mieć zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Pierwsza szkoła dla operatorów dronów
(Cpl Mark Webster/Defence Images/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bEJuMhqZ

Po kursie, zorganizowanym przez firmę zajmującą się od 50 lat transportem lotniczym, można zdobyć nowy zawód we Włoszech - operatora dronów wraz z wymaganymi uprawnieniami.

Przypomina się przy okazji, że te bezzałogowe statki powietrzne mogą być wykorzystywane zarówno w celach naukowych, jak i na przykład w operacjach nadzoru nad dużymi terenami, w wojsku, rolnictwie, filmie czy fotografii.

Ich amatorskie wykorzystanie rozszerza się, a eksperci podkreślają, że uregulowanie tej nowej formy aktywności jest konieczne zanim nad głowami Włochów zapanuje zupełny chaos.

bEJuMhrb

Liczba dronów, znajdujących się w prywatnych rękach, bardzo szybko bowiem rośnie.

We Włoszech coraz więcej firm organizujących śluby i wesela ma specjalną ofertę; obsługę filmową uroczystości z użyciem takiego samolotu, a więc niezapomniane ujęcia z lotu ptaka. Takie wykorzystanie urządzenia również wymaga najwyższych umiejętności. Media informują, że już zdarzyło się, że nieumiejętnie sterowana maszyna poturbowała weselników.

We Włoszech wprowadzono niedawno obowiązkowe ubezpieczenie w razie wypadku z udziałem latającej maszyny.

Czytaj więcej w Money.pl
Krach w turystyce. Przez Costę Concordię Zanim gigantyczny wycieczkowiec wpadł na podmorskie skały u brzegów Giglio, wyspa ta mająca około 1400 stałych mieszkańców uważana była za turystyczną perłę Morza Tyrreńskiego.
Watykan nie chce dronów na wojnie - _ Fundamentalną zasadą jest to, że nie można scedować na maszyny decyzji, która dotyczy życia i śmierci człowieka _ - wyjaśnia arcybiskup Silvano Tomasi.
Kolejne ofiary zatonięcia łodzi z imigrantami Włoskie media podają za ekipami ratowniczymi, że zaginionych może być od 150 do 200 osób.
bEJuMhrC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)