Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pielęgniarki
25.03.2011 08:46

Pielęgniarki poskarżą się Komorowskiej

Kobiety domagają się przywrócenia umów o pracę jako jedynie obowiązujących form zatrudnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydentowa Anna Komorowska spotka się z protestującymi pielegniarkami. W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim uczestniczyć będzie szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias wraz z trzyosobową delegacją, oraz minister Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka.

Longina Kaczmarska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych powiedziała Polskiemu Radiu, że pielęgniarki pozostawiają Annie Komorowskiej to, czy będzie mogła pomóc w obecnej sytuacji protestujących.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t126928.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/wenderlich;koalicja;powiela;haniebne;czyny;pis,93,0,800093.html) Wenderlich: Koalicja powiela haniebne czyny PiS
Kaczmarska wyjaśnia, ze pielęgniarki będą chciały wyjaśnić prezydentowej istotę swego protestu. Powstał bowiem - zdaniem pielęgniarek - nie do końca właściwy obraz tego, o co walczą.

Od czwartku galerię sejmową okupuje grupa działaczek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Pięć kobiet prowadzi protest głodowy. Pielęgniarki domagają się przywrócenia umów o pracę jako jedynie obowiązujących form zatrudnienia tej grupy zawodowej w szpitalach - czyli tam, gdzie jest całodobowa opieka nad pacjentem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t135758.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/niech;pielegniarki;same;sie;dogadaja,36,0,797732.html) "Niech pielęgniarki same się dogadają" Minister Kopacz zaproponowała spotkanie wszystkich sióstr, także zwolenniczek kontraktów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t85957.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/boni;chce;negocjowac;premier;nie,75,0,800075.html) Boni chce negocjować, premier nie Siostry domagają się przywrócenia umów o pracę jako jedynie obowiązujących w szpitalach. Donald Tusk powiedział, że nie ma mowy o zmianach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t135760.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/resort;chce;znac;opinie;pielegniarek,30,0,799518.html) Resort chce znać opinie pielęgniarek Ewa Kopacz apeluje o mediacje w organizacjach pielęgniarek i położnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t135983.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;nie;chce;wyrzucac;pielegniarek;sila,81,0,799825.html) Schetyna nie chce wyrzucać pielęgniarek siłą Dziewięć przedstawicielek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) od siedmiu dni okupuje Sejm.
Tagi: pielęgniarki, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz