Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja w egipcie
03.06.2013 22:45

Pięciu cudzoziemców skazanych na śmierć za przemyt narkotyków

Egipski sąd skazał w poniedziałek pięciu cudzoziemców na karę śmierci przez powieszenie za przemyt narkotyków - poinformowały władze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(James Buck/CC/Flickr)

*Egipski sąd skazał w poniedziałek pięciu cudzoziemców na karę śmierci przez powieszenie za przemyt narkotyków - poinformowały władze. *

Obywatel Wielkiej Brytanii, 74-letni Charles Raymond Ferndale, i trzej obywatele Seszeli w czasie odczytywania wyroku w sądzie w turystycznym kurorcie Hurghada przebywali w specjalnej klatce. Piąty cudzoziemiec, Pakistańczyk, zdołał uciec w czasie odbywania aresztu; w poniedziałek został skazany zaocznie.

Mężczyźni zostali aresztowani w 2011 roku pod zarzutem posiadania trzech ton haszyszu na pokładzie statku u wybrzeżu Egiptu - podały źródła sądowe.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło _ skrajne zaniepokojenie _ wyrokiem. _ Sprzeciwiamy się karze śmierci w każdych okolicznościach. Nasi dyplomaci w Kairze są w kontakcie z brytyjskim skazanym i zrobimy wszystko, aby zapobiec egzekucji _ - oświadczył rzecznik.

Sąd skazał także oskarżonych na grzywnę łącznej wysokości 94 milionów funtów egipskich (ok. 13,5 mln USD). Skazanym przysługuje prawo apelacji. W Egipcie egzekucje są przeprowadzane rzadko.

Czytaj więcej w Money.pl
Nastolatek popisał rzeźbę liczącą 3500 lat Ding Jinhao to nastolatek z Nankinu, który kilka lat temu wraz z rodzicami w Egipcie przebywał na wakacjach.
Sfałszowali wywiad? "To moje słowa" Jedna z egipskich gazet opublikowała wywiad z obalonym prezydentem Hosnim Mubarakiem. Jednak adwokat Mubaraka zaprzeczył, by rozmowa w ogóle miała miejsce.
Tagi: sytuacja w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz