Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński: wybory to kompromitacja informatyków

0
Podziel się:

Nie jest to kompromitacja demokracji - mówi szef PSL i ostro atakuje, tych, którzy domagają się powtórzenie wyborów.

Piechociński: wybory to kompromitacja informatyków
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bESqdZkR

Kompromitacja informatyków, a nie demokracji - mówi o przedłużającym się oczekiwaniu na wynik wyborów samorządowych Janusz Piechociński. Lider ludowców powiedział w Sejmie, że jest przeciw powtarzaniu głosowania. Twierdzi, że problemy PKW nie wpłynęły na wynik.

Janusz Piechociński kwestionował też opinie, że dobry wynik jego partii jest spowodowany tym, że była ona pierwszym komitetem na listach wyborczych.

_ - Mamy ewidentna kompromitację informatyków pracujących dla PKW, ale nie jest to kompromitacja demokracji. Pytam, tych którzy domagają się powtórzenia wyborów, czy chcą tego, bo są nieusatysfakcjonowani wynikami? _

bESqdZkT

Zdaniem prezesa PSL, jego partia zawdzięcza sukces ciężkiej pracy w regionach. _ - Ewa Kopacz docierała przez telewizję, PiS objeżdżał Polskę, a my docieraliśmy osobiście. _

Wciąż nie ma ostatecznych wyników z wyborów samorządowych. Komputerowy system liczenia głosów nie działa. Państwowa Komisja Wyborcza podała jedynie cząstkowe wyniki z głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Nie ma danych o wynikach wyborów do sejmików.

Z cząstkowych danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że PSL dobrze wypadł zwłaszcza w wyborach do sejmików wojewódzkich. Wygrał w 10 województwach, w tym w świętokrzyskim, gdzie uzyskał niemal połowę głosów. Zdaniem prezesa PSL, jego partia zawdzięcza sukces ciężkiej pracy w regionach.

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawia z prezesami sądów, które wskazują członków Państwowej Komisji Wyborczej. Spotkanie w pałacu prezydenckim to efekt przedłużającego się liczenia głosów w wyborach samorządowych i licznych głosów nie tylko polityków o konieczności zmian w PKW. Prezydent chce omówić zasady wyłaniania członków Państwowej Komisji Wyborczej.

bESqdZkZ

Zdaniem Kancelarii Prezydenta, rzeczywiście istnieje problem z funkcjonowaniem PKW i dlatego prezydent chciał rozmawiać z przedstawicielami Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Bronisław Komorowski oczekuje też od PKW, że po zakończeniu liczenia głosów przedstawi obszerny raport, w którym wyjaśni dlaczego liczenie głosów trwa tak długo. Prezydent chce poznać powody zaistniałej sytuacji i chce poznać wnioski na przyszłość.

Czytaj więcej w Money.pl
Cimoszewicz domaga się głów w PKW Zdaniem senatora, członkowie Komisji powinni podać się do dymisji. Jeśli tego nie zrobią, należy ich odwołać.
PKW na dywaniku u prezydenta. Polecą? Przyczyną spotkania sędziów z Bronisławem Komorowskim są problemy z podaniem ostatecznych wyników wyborów.
"To co się dzieje wokół wyborów to horror" _ Obecna sytuacja podważa wiarygodność państwa polskiego i demokracji _ - mówi Andrzej Duda z PiS. Apeluje do prezydenta o...
Oficjalne wyniki wyborów prezydentów, burmistrzów i wójtów PKW ujawniła dane z prawie wszystkich miast i gmin. Sprawdź kto wygrał, a gdzie konieczna będzie druga tura wyborów.
bESqdZlu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)