Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratura
18.12.2012 13:43

Pięć osób za kratami za korupcję w wojsku

Zostali zatrzymani w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i kradzieży w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Pięć osób, w tym czterech żołnierzy, zostało zatrzymanych przez CBA i Żandarmerię Wojskową w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i kradzieży na szkodę Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Informację przekazał rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ppłk Sławomir Schewe.

Jak wyjaśnił, dwie osoby zatrzymane służą w Centrum, dwie były wcześniej z nim związane, osoba cywilna to pracownik firmy, która współpracuje z wojskiem.

_ - Osoby te zatrzymano w związku z podejrzeniem kradzieży, przywłaszczenia mienia na szkodę Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz korupcji. Obecnie prokuratura prowadzi czynności z udziałem zatrzymanych, po nich zostaną podjęte decyzje odnośnie zastosowanych środków zapobiegawczych _ - powiedział Schewe.

Prokuratura nie udziela na razie szerszych informacji zasłaniając się dobrem śledztwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Największa afera korupcyjna w Polsce? Kolejne 27 osób jest oskarżonych o płatną protekcję, poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej a także przyjmowanie łapówek.
Korupcja w ministerstwie. CBA zatrzymuje Sprawa dotyczy zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych w dawnym MSWiA.
Kolejne aresztowania za korupcję w armii Zatrzymano trzy osoby, cywila i dwóch oficerów, podejrzanych o wręczanie i przyjmowanie łapówek.
Tagi: prokuratura, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz