Notowania

homoseksualizm
15.06.2012 22:10

Pentagon obchodzi po raz pierwszy Miesiąc Dumy Homoseksualistów

Szef Pentagonu Leon Panetta wyraził dziś podziękowanie homoseksualistom, którzy służą w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Szef Pentagonu Leon Panetta wyraził dziś podziękowanie homoseksualistom, którzy służą w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy w silach zbrojnych USA obchodzony jest w tym roku Miesiąc Dumy Homoseksualistów.

W 2010 roku Kongres USA unieważnił ustawę z 1993 roku zakazującą homoseksualistom pełniącym służbę wojskową otwartego przyznawania się do swej orientacji seksualnej. Na podstawie tej ustawy usunięto ze służby wojskowej 13 500 osób, mężczyzn i kobiet.

_ - Teraz możecie być dumni z tego, że służycie Ojczyźnie, i dumni z tego, że jesteście, kim jesteście _ - oświadczył Panetta w przesłaniu audiowizualnym umieszczonym na stronie internetowej Pentagonu.

Zanim jeszcze Kongres anulował ustawę z 1993 r., amerykańskie Siły Zbrojne zaczęły wdrażać programy na temat zmian, jakie należało przeprowadzić w wojsku, aby stała się możliwa deklarowana obecność homoseksualistów w siłach zbrojnych.

Panetta powtórzył w swym przesłaniu obietnicę, że będzie działał, aby znieść _ wszelkie przeszkody na drodze do tego, by siły zbrojne stały się modelową organizacją zapewniającą wszystkim jednakowe możliwości _.

Siły Zbrojne USA mają długą tradycję organizowania obchodów upamiętniających wkład różnych grup etnicznych w obronność Stanów Zjednoczonych. Dotąd obchodzono na przykład Miesiąc Historii Murzynów i Miesiąc Amerykańskich Azjatów. Czerwiec będzie od tego roku Miesiącem Dumy Homoseksualistów.

Amerykańskie siły zbrojne odegrały także pionierską rolę, jeśli chodzi o przełamywanie uprzedzeń rasowych w Stanach Zjednoczonych. W latach 60. XIX wieku powstały pierwsze jednostki złożone z czarnoskórych obywateli USA, ale nie przełamało to wówczas segregacji: nie mogli oni służyć w tych samych oddziałach czy tych samych dywizjonach lotniczych co biali.

Dopiero w 1948 roku, już po zakończeniu II wojny światowej, na mocy dekretu prezydenta Harry'ego Trumana zniesiono segregację w jednostkach wojskowych.

Czytaj więcej o armii w Money.pl
Słabli podczas lotów. Co na to Pentagon? Pentagon wprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa dla najnowszych myśliwców F-22. Powodem są alarmujące doniesienia pilotów.
Więcej żołnierzy popełnia samobójtwa niż ginie Liczba samobójców jest w tym roku dwukrotnie większa od liczby poległych.
Armia USA ma rosyjski sprzęt. Dla Polaków Loty w trudnych warunkach, desant, wywóz żołnierzy na terytorium przeciwnika to elementy zaawansowanego kursu lotników z Powidza.
Tagi: homoseksualizm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz