Notowania

francja
22.02.2013 13:52

Pedofilia w szkole we Francji. Oskarżono rabina

Dyrektor nie próbował perswadować rodzicom, aby nie składali skargi i nie chciał całej sprawy tuszować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(timonysuede/CC/Flickr)

Dyrektor ortodoksyjnej szkoły żydowskiej w Paryżu został oskarżony o niepowiadomienie policji o przypadkach pedofilii, której miał się dopuścić szkolny woźny - poinformowały źródła francuskiego wymiaru sprawiedliwości.

Woźny w szkole podstawowej dla chłopców Beth Hanna w 20. dzielnicy Paryża został po doniesieniu rodziców oskarżony w listopadzie ubiegłego roku o agresję seksualną.

Wczoraj rabinowi, dyrektorowi szkoły, który uczy matematyki, postawiono zarzut, że _ nie zgłosił ataków seksualnych popełnionych wobec nieletnich w wieku poniżej 15 lat _ - twierdzi radio RTL.

Haim Nisenbaum, rzecznik prasowy żydowskiego ruchu ortodoksyjnego Beth Loubavitch, do którego należy szkoła, potępił _ bardzo ostro _ czyny, które zarzucane są woźnemu, i przypomniał, że został on zwolniony z pracy przez dyrektora szkoły.

_ Dyrektor uznał, że nie ma już potrzeby składania skargi w imieniu szkoły, gdyż pozostając w kontakcie z rodzicami wiedział, że oni sami to już zrobili. Nie chciał więc już dorzucać kolejnej skargi. Sam podjął tę decyzję. Z prawnego punktu widzenia nie miał racji _ - tłumaczył rzecznik. Dodał, że dyrektor nie próbował perswadować rodzicom, aby nie składali skargi i nie chciał całej sprawy tuszować.

Czytaj więcej w Money.pl
Mamy informacje o porwanych Francuzach Żołnierze nigeryjscy mieli zlokalizować dom, w którym ukryli się porywacze przetrzymujący zakładników.
Liczba ataków na Żydów wzrosła o połowę Zabójca z Tuluzy i Montauban nazywany jest bohaterem przez niektórych młodych ludzi, pragnących go naśladować.
TGV już od 10 euro. Tak się jeździ na świecie Francuskie koleje państwowe (SNCF) przedstawiły dziś tanią taryfę na podróż szybkimi kolejami TGV.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz