Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pedofilia w kościele
01.10.2013 19:17

Pedofilia w Kościele. Po skandalu w Irlandii odwołany kolejny biskup

Dymisję uzasadniono poważnymi przyczynami, dla których biskup nie może właściwie pełnić swego urzędu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlmazUK/CC/Flickr)

Kolejny irlandzki biskup został odwołany ze stanowiska w związku ze skandalem pedofilskim. Chodzi o 71-letniego ordynariusza Waterford and Lismore Williama Lee, który w latach 90. zatuszował przypadki pedofilii w swojej diecezji.

Dymisję uzasadniono _ poważnymi przyczynami, dla których biskup nie może właściwie pełnić swego urzędu _. Wiadomo, że w przypadku biskupa Lee jest nią ujawniony trzy lata temu fakt, że dopiero po dwóch latach od poznania prawdy powiadomił on policję o przypadkach księży pedofilów w swojej diecezji. Biskup przyznał się do tego i przeprosił, że nie zwolnił ich natychmiast z posługi. Papieżowi Franciszkowi to nie wystarczyło.

Irlandia to kraj, który wyjątkowo boleśnie odczuł skandal pedofilii w Kościele katolickim. Dwa razy na ten temat głos zabierał Benedykt XVI. W 2006 apelował do biskupów irlandzkich o ustalenie całej prawdy. Cztery lata później w liście do katolików irlandzkich papież wezwał duchownych, którzy dopuścili się tych czynów, by mieli odwagę odpowiedzieć za nie przed prawem.

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot apeluje o walkę z pedofilią w kościele Tą zapowiedzią przewodniczący kończy ostatnie spotkanie przed kongresem partii.
Watykan zaostrza kary za pedofilię. Nie tylko Stolica Apostolska wprowadza też dotkliwsze sankcje za posiadanie pornografii dziecięcej. Wszystko w ramach reformy watykańskiego kodeksu karnego, przeprowadzonej za zgodą papieża Franciszka.
Policja pomoże szukać oskarżonego księdza? - _ Ten człowiek jest widoczny w naszym systemie jako osoba poszukiwana przez Dominikanę. Zamieścił go tam Interpol _- powiedział rzecznik komendanta głównego policji.
Tagi: pedofilia w kościele, irlandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz