Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pedofilia w kościele. Pierwszy duchowny skazany

0
Podziel się

Na karę do 6 lat więzienia skazał we wtorek sąd w Filadelfii miejscowego prałata katolickiego Williama Lynna.

Pedofilia w kościele. Pierwszy duchowny skazany
(Michal WARGIN/East News)
bErmDjFN

Na karę do 6 lat więzienia skazał we wtorek sąd w Filadelfii miejscowego prałata katolickiego Williama Lynna, uznanego winnym ukrywania przypadków nadużyć seksualnych dokonywanych przez ksieży.

Jest on pierwszym duchownym w USA skazanym za ukrywanie skandali seksualnych w kościele. 61-letni Lynn był do 2004 r. sekretarzem ds.kleru w archidiecezji w Filadelfii. Zajmował się tam skargami na księży-pedofili.

W ub. miesiącu sąd uznał go za winnego przestępczego narażenia na niebezpieczeństwo dzieci w związku z tym jak potraktował przypadek byłego księdza Edwarda Avery'ego, skazanego wcześniej na karę 5 lat więzienia za napaść seksualną na ministranta.

bErmDjFP

Prowadząca sprawę Lynna sędzia M.Teresa Sarmina nie szczędziła mu surowych słów potępienia._ - Wiedział pan, Monsignor, co było słuszne, a mimo to wybrałeś zło _ - oświadczyła w uzasadnieniu wyroku. Nazwała też księży-pedofili _ potworami w sutannach, którzy niszczą dusze dzieci _.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież zdecydowanie o księżach pedofilach Benedykt XVI powiedział, że księża pedofile podważyli wiarygodność Kościoła.
Wysłannik papieża u ofiar pedofilii w Kościele Wysłannik papieski na 50. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Irlandii kardynał Marc Ouellet spotkał się z grupą osób w przeszłości molestowanych seksualnie przez księży,
Episkopat konsultował to z Balcerowiczem Dokument społeczny _ W trosce o człowieka i dobro wspólne _ zostanie opublikowany w ciągu najbliższych tygodni.
bErmDjGq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)