Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pedofilia w Kościele. Papież wyznaczył amerykańskiego księdza

0
Podziel się

Przypadkami pedofilii wśród księży będzie zajmował się w Kongregacji Nauki Wiary amerykański ksiądz Robert Oliver, mianowany przez Benedykta XVI promotorem sprawiedliwości, co odpowiada funkcji prokuratora.

Pedofilia w Kościele. Papież wyznaczył amerykańskiego księdza
(cutup/CC/Flickr)
bEifkvTp

Przypadkami pedofilii wśród księży będzie zajmował się w Kongregacji Nauki Wiary amerykański ksiądz Robert Oliver, mianowany przez Benedykta XVI promotorem sprawiedliwości, co odpowiada funkcji prokuratora. Ma on wielkie zasługi w walce z tą plagą.

Watykan ogłosił, że ksiądz Oliver zastąpi duchownego z Malty Charlesa Sciclunę, który wcześniej otrzymał nominację na biskupa pomocniczego w swoim kraju. Komentatorzy zwracają uwagę na bardzo znaczący fakt, iż nowy promotor sprawiedliwości, który będzie prowadził sprawy przypadków pedofilii wśród duchowieństwa, pracował do tej pory jako asystent ds. kanonicznych w archidiecezji w Bostonie, głęboko wstrząśniętej tym skandalem przed kilkunastu laty.

Archidiecezja ta, w której z tego powodu doszło niemal do _ trzęsienia ziemi _ i która zapłaciła ogromne odszkodowania ofiarom wykorzystywania, stała się z czasem wzorem walki z tym zjawiskiem i naprawiania wyrządzonych szkód.

bEifkvTr

Sam ksiądz Oliver pisał, jak się podkreśla, odważne teksty na temat skandalu do tamtejszej gazety _ Boston Globe _, która ujawniła jego szczegóły. Współpracował także z komitetami świeckich, zajmującymi się przypadkami pedofilii w szeregach duchowieństwa.

Zdaniem watykanistów nominacja ta stanowi potwierdzenie linii zerowej tolerancji wobec tych przestępstw, realizowanej konsekwentnie i z determinacją przez papieża.

Ksiądz Oliver stawi czoło licznym przypadkom, ujawnionym ostatnio w Europie, przede wszystkim w Irlandii, Niemczech i w Belgii, ale także na przykład w Kościele w Australii. Będzie mógł liczyć także na pomoc i ogromne doświadczenie zebrane przez biskupa Sciclunę, który pozostał członkiem Kongregacji Nauki Wiary, gdzie wszystkie takie przypadki są rozstrzygane.

Czytaj więcej w Money.pl
Darują zdrajcy Watykanu? Papież nic nie wie Wiadomość o tym, że Benedykt XVI prawdopodobnie ułaskawi swego byłego kamerdynera Paolo Gabriele, który został skazany przez watykański sąd na półtora roku więzienia za kradzież poufnych dokumentów, ogłoszono bez wiedzy papieża.
Papież przed świętami o seksualności Papież przytoczył słowa wielkiego rabina Francji Gillesa Bernheima, który napisał: Atak, na który jesteśmy dziś narażeni, na autentyczną postać rodziny, składającą się z ojca, matki i dziecka, sięga jeszcze głębszego wymiaru.
"Przez Kościół przelewa się fala tsunami" Zdaniem biskupa przez liczne afery wierni tracą zaufanie do duchownych i do Kościoła.
bEifkvTS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)