Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pedofilia w Kościele. Papież ustanowił specjalną komisję

0
Podziel się:

Komisja będzie zajmować się tymi aspektami z psychologicznego i socjologicznego punktu widzenia oraz współpracą z duchownymi, a także organizacją spotkań z ofiarami tych przestępstw.

Pedofilia w Kościele. Papież ustanowił specjalną komisję
(CPP / Polaris/East News)

Celem komisji, pierwszej takiej w Watykanie, będzie walka ze zjawiskiem pedofilii oraz obrona nieletnich. Komisja będzie doradzać papieżowi w sprawach dotyczących obrony dzieci i duszpasterskiej opieki nad ofiarami księży pedofilów. Decyzję papież podjął na wniosek swych doradców, ośmiu kardynałów z całego świata, obradujących za Spiżową Bramą.

O powołaniu komisji poinformował arcybiskup Bostonu, kardynał Sean Patrick O'Malley, należący do Rady Kardynałów, pomagających Franciszkowi w przygotowaniu reformy Kurii Rzymskiej. Rada Kardynałów obraduje od wtorku w Watykanie.

To nowe gremium będzie miało za zadanie informowanie o sytuacji ofiar seksualnego wykorzystywania, niesienie im pomocy, sugerowanie poszczególnym episkopatom zasad postępowania w przypadkach pedofilii w szeregach duchowieństwa oraz występowanie z nowymi inicjatywami dotyczącymi bezpieczeństwa nieletnich i prewencji.

Ponadto komisja będzie zajmować się tymi aspektami z psychologicznego i socjologicznego punktu widzenia oraz współpracą z duchownymi, a także orgnizacją spotkań z ofiarami tych przestępstw. Skład komisji zostanie ogłoszony w osobnym dokumencie papieża.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież spotka się z Putinem To pierwsze spotkanie nowego papieża i rosyjskiego przywódcy.
Papież: Kościoł ubogi i dla ubogich Jak się oczekuje, powie tam, jak sobie wyobraża pragnienie, o którym mówił zaraz po wyborze.
Papież zakazuje plotkowania w Watykanie _ Musi to być w Watykanie zakazanym językiem, bo to dzieło diabła, przed którym trzeba się bronić _ - powiedział Franciszek podczas mszy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)