Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pedofilia w Kościele. Papież Franciszek przeprasza za skandal

0
Podziel się:

Jednocześnie zapewnił, że sprawcy tych czynów zostaną ukarani i że Kościół jest świadom krzywd wyrządzonych dzieciom.

Pedofilia w Kościele. Papież Franciszek przeprasza za skandal
(CPP / Polaris/East News)

Podczas audiencji dla delegacji Międzynarodowego Katolickiego Biura ds. Dzieci w Watykanie papież wygłosił następujące słowa, dodane do przygotowanego wcześniej przemówienia: - _ Czuję się wezwany do wzięcia odpowiedzialności za to oraz do tego, by poprosić o przebaczenie za całe zło, które wyrządzili niektórzy księża za seksualne wykorzystywanie dzieci _.

_ - Kościół jest świadom wyrządzonej im krzywdy osobistej i moralnej, której dopuścili się ludzie Kościoła. A my nie chcemy zrobić kroku wstecz w podejściu do tego problemu i w karach, które muszą zostać wymierzone _ - oświadczył Franciszek._ - Przeciwnie - dodał - uważam, że musimy być bardzo stanowczy. Nie można bawić się dziećmi! _.

To jedne z najbardziej kategorycznych słów obecnego papieża na temat pedofilii od początku pontyfikatu.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież o ranach zadanych przez pedofili Franciszek powiedział w wywiadzie dla _ Corriere della Sera _, że czyny pedofilii są _ straszne _.
Papież o pedofilii: "Dziękuję duchownym" Podczas audiencji w Watykanie papież mówił, że dzieci w Kościele muszą być zawsze chronione i wspierane.
"Trzeba wyjść z duchowej martwicy" Papież podkreślił, że każdy człowiek ma strefy serca, które są martwe. _ Jeśli kultywujemy je w sobie i nie chcemy, aby nasze serce powróciło do życia, stajemy się zdeprawowani _ - mówił Franciszek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)