Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pedofilia w kościele
06.10.2013 08:48

Pedofilia w Kościele. Dziennikarka złożyła zeznania w sprawie księdza Gila

Ksiądz Wojciech Gil jest podejrzewany o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Dziennikarka z Dominikany została przesłuchana w sprawie jako świadek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Pierwszy świadek zeznawał w sprawie księdza Wojciecha Gila. Alicja Ortega, dziennikarka telewizji Noticias SIN z Dominikany, była przesłuchiwana w warszawskiej prokuraturze okręgowej.

Ksiądz Wojciech Gil jest podejrzewany o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Przemysław Nowak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że Alicja Ortega została przesłuchana w sprawie jako świadek. Nie chciał jednak wnikać w szczegóły przesłuchania. Nie odpowiedział na pytanie, czy dziennikarka przekazała jakieś dowody polskim śledczym.

Przesłuchanie trwało około 3 godzin. Po wyjściu z prokuratury dziennikarka powiedziała, że zajmowała się tą sprawą i rozmawiała z rodzinami dzieci i ich nauczycielami. Nie była bezprośrednim świadkiem zdarzeń, o które oskarżany jest duchowny. Ortega powiedziała też, że nie przekazała polskiej prokuraturze żadnych zdjęć ani filmów. Wyjaśniła, że materiały do śledztwa jako dowody zostały skonfiskowane i przyjdą tutaj drogą oficjalną, z certyfikatem.
Alicja Ortega zajmuje się tą sprawą od czasu, gdy pojawiły się podejrzenia w sprawie polskich księży, to jest od początku czerwca. Przyznała, że ksiądz Wojciech Gil nie chciał w Polsce z nią rozmawiać.

W wywiadzie dla _ Panoramy Dnia _ w TVP Info, Alicja Ortega podkreśliła, że wierzy swoim informatorom, czyli rodzinom molestowanych dzieci i nauczycielce, która ujawniła skandal. Dodała, że nie wierzy w tłumaczenia księdza, który twierdzi, że jest ofiarą niesłusznych oskarżeń.

Dziennikarka tłumaczyła też, że do Polski przyjechała, by zrobić wywiad z oskarżanym księdzem. Przy okazji spotkała się z prokuratorami, by przedstawić wyniki swojego dziennikarskiego śledztwa. Dziennikarka nie potrafiła jasno odpowiedzieć na pytanie dziennikarza skąd na jej telefonie znalazły się zdjęcia i filmy, będące dowodami w sprawie. Przyznała, że prokurator z Dominikany pokazał jej dowody.

We piątkowym wywiadzie dla TVP Info, ksiądz Gil powiedział, że jest niewinny. Sprawę wiąże ze swoją działalnością na Dominikanie, gdzie między innymi starał się walczyć z narkomanią wśród młodzieży.

Czytaj więcej w Money.pl
Oskarżony ksiądz nie przyszedł na proces Sąd wyłączył jawność całej sprawy ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonego Piotra K. Miał on być w 2001 r. jako ministrant molestowany przez ks. K.
Skandal w Irlandii. Biskup tuszował pedofilię Dymisję uzasadniono poważnymi przyczynami, dla których biskup nie może właściwie pełnić swego urzędu.
Biskup Guzdek ostro o księdzu pedofilu - Zero tolerancji dla pedofilii - zadeklarował dziś biskup polowy Wojska Polskiego.
Tagi: pedofilia w kościele, ksiądz wojciech gil, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz