Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pedofilia w kościele
06.10.2013 14:40

Pedofilia w Kościele. Dziennikarka z Dominikany prześle dowody w sprawie księdza Gila

Całość zgromadzonych przez nią dowodów ma zostać przesłana w ciągu kilku dni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)
Alicja Ortega odpowiadała wczoraj na pytania prokuratury.

Dziennikarka z Dominikany przesłuchiwana wczoraj przez prokuraturę w sprawie podejrzewanego o pedofilię księdza Wojciecha Gila, w ciągu kilku dni prześle zgromadzone przez siebie dowody do Polski - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

- _ W swoich zeznaniach przedstawiła rezultaty prowadzonego przez siebie śledztwa dziennikarskiego na Dominikanie _ - powiedziała Nowak, pytany o przebieg sobotniego przesłuchania.

Dodał, że całość zgromadzonych przez nią dowodów ma zostać przesłana w ciągu kilku dni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wczoraj wieczorem w warszawskiej prokuraturze okręgowej po ok. trzech godzinach zakończyło się przesłuchanie dziennikarki telewizji Noticias SIN Alicii Ortegi.

Jak podkreślała po zakończeniu przesłuchania, nie jest świadkiem w tej sprawie, a podczas zeznań opowiedziała prokuratorom m.in. o wywiadach przeprowadzonych na Dominikanie z rodzicami molestowanych dzieci, a także z nauczycielami.

Według Ortegi na komputerze księdza znaleziono 86 tys. zdjęć i filmów, a wśród nich fotografie przedstawiające sceny seksu z dziećmi, które odbywały się w jego pokoju.

Ortega zaznaczyła jednak, że nie wszystkie zdjęcia, jakie znajdowały się w komputerze księdza były z udziałem dzieci. Dodała, że miała okazję zobaczyć część z nich. - _ Także te, które przedstawiają dzieci uprawiające seks oralny. Dzieci, które całują się z innymi dziećmi, czy dorosłych penetrujących dzieci _ - powiedziała wczoraj w wywiadzie dla TVN.

Pytana, czy na zdjęciach widziała księdza Gila, odparła, że _ nie widać czy to on, ale jest cała seria zdjęć, które zostały wykonane w jego pokoju; z dzieckiem przebranym za rzymskiego gladiatora, z innym dzieckiem w sukience _ - mówiła.

Ortega przyleciała do Polski, gdyż przygotowuje reportaż o ks. Gilu. Jak powiedziała, próbowała spotkać się z jego matką oraz siostrą, co się jednak nie udało.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie od końca września prowadzi śledztwo ws. podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych na Dominikanie.

Toczy się ono w kierunku przestępstwa pedofilii, za co w Polsce grozi do 12 lat więzienia. Drugim wątkiem postępowania jest przestępstwo utrwalania treści pornograficznych z dziećmi (zagrożone pozbawieniem wolności do 10 lat).

Podstawą wszczęcia tego śledztwa były informacje, jakie prokuratura uzyskała z polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Bogocie, które potwierdziło w prokuraturze na Dominikanie, że prowadzi ona postępowanie w sprawie dotyczącej dwóch polskich obywateli.

Władze Dominikany badają, oprócz sprawy michality, księdza Gila, sprawę byłego już nuncjusza apostolskiego na Dominikanie abp. Józefa Wesołowskiego, którego w sierpniu odwołał papież w związku z podejrzeniami o pedofilię.

Ksiądz Gil w piątek w wywiadzie dla TVP Info zaprzeczał, że dopuścił się molestowania dzieci. Sugerował, że oskarżenia i dowody w jego sprawie sfabrykowali ludzie, którym nie podobało się to, co robił na Dominikanie i nie chcieli, by tam wracał.

Czytaj więcej w Money.pl
Zeznania w sprawie polskiego księdza. Pedofil? Ksiądz Wojciech Gil jest podejrzewany o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Dziennikarka z Dominikany została przesłuchana w sprawie jako świadek.
Oskarżony ksiądz nie przyszedł na proces Sąd wyłączył jawność całej sprawy ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonego Piotra K. Miał on być w 2001 r. jako ministrant molestowany przez ks. K.
Biskup Guzdek ostro o księdzu pedofilu - Zero tolerancji dla pedofilii - zadeklarował dziś biskup polowy Wojska Polskiego.
Tagi: pedofilia w kościele, alicja ortega, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz