Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komisja trójstronna
20.12.2011 11:37

Pawlak nie chce przewodniczyć Komisji Trójstronnej

To minister Rostowski trzyma kasę i decyduje o rozstrzygnięciach z partnerami społecznymi - podkreśla polityk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapowiedział, że nie obejmie przewodnictwa Komisji Trójstronnej. Powtórzył, że komisją powinien kierować minister finansów Jacek Rostowski.

_ - Nie stanę na czele Komisji Trójstronnej _ - powiedział Pawlak w Polsat News. Przypomniał, że minister finansów Jacek Rostowski zmienił podczas poprzedniej kadencji uzgodnioną przy udziale minister pracy Jolanty Fedak, związków zawodowych i pracodawców kwotę płacy minimalnej. _ _

_ - Ja nie mogę sobie pozwolić na takie sytuacje, żeby po negocjacjach i uzgodnieniach Rada Ministrów kwestionowała te uzgodnienia. Jeśli ma to być tylko przekazywanie informacji do partnerów społecznych, to niewątpliwie nie potrzeba tam negocjacji _ - podkreślił wicepremier. Dodał, że określenie, że _ nie chce być listonoszem _ jest dobre.

Pawlak zaznaczył, że to minister Rostowski _ trzyma kasę i decyduje o rozstrzygnięciach z partnerami społecznymi _. Wicepremier Pawlak poinformował 6 grudnia, że zaproponował premierowi Donaldowi Tuskowi, by zamiast niego ktoś z PO stanął na czele Komisji Trójstronnej. Szef PSL zaproponował wówczas, że mógłby to być minister finansów Jacek Rostowski.

Premier Donald Tusk mówił, że według niego Pawlak jest _ optymalnym wyborem _ jeśli chodzi o przewodniczenie Komisji Trójstronnej i zapowiedział, że będzie przekonywał wicepremiera, by dalej pełnił tę funkcję

Trójstronna Komisja ds. Społeczno-Gospodarczych jest instytucją dialogu społecznego. Tworzona jest przez przedstawicieli rządu, organizacji pracodawców prywatnych i związków zawodowych. Do kompetencji komisji należą: ustalanie wskaźników wzrostu wynagrodzeń w przedsiębiorstwach i w sferze budżetowej, prace wstępne nad budżetem państwa. Ponadto komisja może zabierać głos w sprawach gospodarczych i społecznych.

Czytaj więcej na temat tej sprawy w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: komisja trójstronna, waldemar pawlak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz