Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paszporty bez meldunku. Nowy pomysł ma ułatwić życie

0
Podziel się

Paszport w każdym urzędzie, a nie tylko w miejscu zameldowania. To propozycja Platformy Obywatelskiej.

Paszporty bez meldunku. Nowy pomysł ma ułatwić życie
(Bartosz Wawryszuk)
bErmETyZ

Paszport w każdym urzędzie, a nie tylko w miejscu zameldowania. To propozycja Platformy Obywatelskiej, która w przyszłym tygodniu ma trafić do marszałka Sejmu.

Poseł Marek Wójcik tłumaczył podczas konferencji prasowej, że chodzi przede wszystkim o uproszczenie procedur administracyjnych. _ - Polacy są coraz bardziej moblini, pracują poza miejscem zameldowania, żeby załatwić paszport, muszą brać dzień wolny _ - mówił. Posłowie chcą _ odmiejscowić _procedurą wydawania paszportu, by obywatel mógł wyrobić dokument w tym urzędzie, w którym będzie mu najwygodniej.

Platforma proponuje też szybszą i łatwiejszą procedurę wydawania paszportu tymczasowego. Taki dokument jest wydawany z dnia na dzień. W obowiązującej ustawie, nie ma podstaw do jego wydania osobie, która musi pilnie wyjechać w związku z obowiązkami służbowymi. Teraz będzie to możliwe.

bErmETzb

- O_ statnia zmiana dotyczy procedury wydawania drugiego paszportu _- mówi poseł Wójcik. Wyjaśnia, że to ważne, gdy w pierwszym ma się wizy, które mogą uniemożliwić wjazd do państwa skonfliktowanego z innym. Niektóre kraje muzułamńskie nie wpuszczają na przykład osób z wizą izraelską. W ocenie posłów PO, zmiany mogłyby wejść w życie wczesna jesienią.

Czytaj więcej w Money.pl

bErmETzC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)