Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paszport dla dziecka
26.06.2012 11:43

Paszport dla dziecka albo dowód osobisty. Od dziś niezbędne

Dziś tracą ważność wpisy dzieci do paszportów rodziców

Podziel się
Dodaj komentarz
(shorrocks/iStockphoto)

Dziś tracą ważność wpisy dzieci do paszportów rodziców. Oznacza to, że wszystkie dzieci przy przekraczaniu granicy będą musiały posiadać własny dokument podróży - przypomina MSZ.

Od teraz dzieci muszą podróżować z własnym dokumentem. Może to być: paszport biometryczny, paszport tymczasowy lub dowód osobisty (jeżeli zezwalają na to przepisy krajów, przez które odbywa się podróż). Paszporty rodziców zachowują ważność. Tracą ją jedynie zawarte w nich adnotacje dotyczące dzieci.

Resort spraw zagranicznych zapewnia w informacji zamieszczonej na swojej stronie internetowej, że konsulowie sprawy paszportowe osób małoletnich, których dane są zamieszczone w paszportach rodziców, realizują priorytetowo.

Utrata ważności wpisów dzieci w paszportach rodziców od 26 czerwca wynika ze stanowiska Komisji Europejskiej dotyczącego paszportów i dokumentów podróży wydawanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Opłata za wydanie paszportu osobie małoletniej do 13. roku życia wynosi 30 zł. Opłata za paszport ważny przez 10 lat dla uczniów od 13. roku życia i studentów wynosi 70 zł. Opłata za paszport tymczasowy wynosi 30 zł.

Tagi: paszport dla dziecka, paszport, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz