Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pary homoseksualne. Jak postrzegają je w Niemczech?

Federalny Instytut Badań nad Ludnością, który przeprowadził ankietę w tej sprawie wśród 5 tys. osób w wieku 20-39 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brazil2/iStockphoto)

Większość Niemców w wieku 20-39 lat postrzega pary homoseksualne wychowujące dzieci jako rodziny - poinformował Federalny Instytut Badań nad Ludnością, który przeprowadził ankietę w tej sprawie wśród 5 tys. osób w tej grupie wiekowej.

Aż 88 proc. ankietowanych uznało, że gejowskie bądź lesbijskie pary z dziećmi są formą życia rodzinnego. W przypadku partnerskich związków osób z dziećmi z poprzednich związków odsetek tych, którzy uznają je za rodziny, był nieco mniejszy - 85 proc. Matki samotnie wychowujące dzieci za rodziny uznało 82 proc. ankietowanych.

Żaden z uczestników ankiety nie miał wątpliwości, że małżeństwo z dziećmi jest rodziną, natomiast w przypadku par heteroseksualnych, które mają dzieci, ale nie są małżeństwami, było tego zdania 97 proc. ankietowanych. Tylko 68 proc. ankietowanych uznało za rodziny bezdzietne małżeństwa i tylko 33 proc. - bezdzietne pary, które nie są małżeństwem.

Czytaj więcej o sytuacji w Niemczech w Money.pl
Ograniczą prawa banków. Dla naszego dobra Ustawa ma zapobiec prowadzeniu przez bankowych menedżerów ryzykownych operacji finansowych, mogących narazić bank na upadek.
Niemcy ułatwią życie żydom i muzułmanom Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości przygotowało projekt przepisów, które dopuszczają obrzezanie dzieci płci męskiej.
Protestują przeciwko elektronicznej inwigilacji Protest zorganizowano na Checkpoint Charlie, tzn. na dawnym przejściu granicznym między NRD a Berlinem Zachodnim.
Tagi: małżeństwa homoseksualne, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz