Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Parulski: Konflikt między mną a Seremetem sztuczny

0
Podziel się:

Naczelny Prokurator Wojskowy Parulski uważa, że wykreowano sztuczny konflikt między nim a Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem.

Parulski: Konflikt między mną a Seremetem sztuczny
(PAP/Leszek Szymański)
bEKLVMjp

Naczelny Prokurator Wojskowy Krzysztof Parulski uważa, że po ostatnich wydarzeniach w Poznaniu wykreowano sztuczny konflikt między nim a Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem. - _ Współpraca układała się i układa w sposób prawidłowy _ - napisał w oświadczeniu.

W oświadczeniu umieszczonym na stronie NPW Parulski zaznaczył, że postrzelenie się płk. Mikołaja Przybyła odbiło się szerokim echem w środkach masowego przekazu i wywołało ogólnonarodową dyskusję, dotyczącą dalszego funkcjonowania prokuratury wojskowej w strukturze prokuratury oraz wzajemnych relacji pomiędzy Prokuratorem Generalnym a Naczelnym Prokuratorem Wojskowym. _ Współpraca ta układała się i układa w sposób prawidłowy, czego dowodem było wielopłaszczyznowe współdziałanie Naczelnej Prokuratury Wojskowej z Prokuraturą Generalną, w szczególności w toku śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej _ - napisał Parulski.

Zaznaczył, że zarówno on, jak i Prokurator Generalny głęboko przeżyli decyzję płk. Przybyła, _ tym bardziej, że był on motywowany problemami prokuratury _. _ Po mojej stronie wyzwoliło to naturalną potrzebę obrony podwładnego. W emocjonalnym wystąpieniu poparłem zasadnicze tezy wypowiedziane uprzednio przez mojego podwładnego, których treść i forma nie były ze mną uzgadniane ani konsultowane. W tym miejscu pragnę zauważyć, że z wieloma tezami oświadczenia płk. Mikołaja Przybyła zgodził się sam Prokurator Generalny, a ja co do zasady je poparłem _ - oświadczył Parulski.

bEKLVMjr

Stwierdził jednak, że niektóre aspekty jego wypowiedzi zostały wyolbrzymione, w wyniku czego wykreowano sztuczny konflikt między Prokuratorem Generalnym a nim. _ Ubolewam, że przedstawiciele środków masowego przekazu skoncentrowali swą uwagę na rzekomej różnicy zdań pomiędzy Prokuratorem Generalnym a jego zastępcą, pomijając szereg zagadnień natury merytorycznej, związanej z funkcjonowaniem niezależnej prokuratury. Tym niemniej zaistniała sytuacja wywołała stan zaniepokojenia społecznego, za co przepraszam _ - napisał Parulski w oświadczeniu.

Naczelny Prokurator Wojskowy uważa ponadto, że została _ wykreowana nieprawdziwa i krzywdząca go teza o kwestionowaniu przez niego zwierzchnictwa cywilnej kontroli nad armią, sprawowanego przez Ministra Obrony Narodowej _. _ Podobnie nigdy nie podważałem zwierzchnictwa Prokuratora Generalnego w stosunku do wszystkich prokuratorów wojskowych jednostek organizacyjnych prokuratury, co automatycznie nie wyłącza mojego prawa do odmiennej oceny faktów i zdarzeń _ - zaznaczył.

Samobójcza próba pułkownika Przybyła

Czytaj więcej o próbie samobójczej prokuratora
Brudziński mówi, kto powinien odejść za Przybyła Joachim Brudziński, poseł PiS, czeka na głos premiera i prezydenta.
Konflikt prokuratur. Spotkają się z prezydentem Andrzej Seremet i Krzysztof Parulski mają rozmawiać z prezydentem o samobójczej próbie prok. Mikołaja Przybyła. Przybył został zoperowany w Poznaniu, jego stan jest dobry.
Parulski: Przybył ma rację we wszystkim Inne zdanie niż Krzysztof Parulski ma Andrzej Seremet. Konflikt prokuratur.
bEKLVMjS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)