Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Partnerstwo Wschodnie. Obchody pięciolecia zdominowane przez kryzys na Ukrainie

0
Podziel się:

Obchody zdominowane będą przez kryzys na Ukrainie.

Partnerstwo Wschodnie. Obchody pięciolecia zdominowane przez kryzys na Ukrainie
(JAN ZDZARSKI JR/EastNews)

W Pradze rozpocznie się spotkanie z okazji 5. rocznicy powstania tej inicjatywy europejskiej. Nie ma jeszcze ostatecznego potwierdzenia, kto oprócz gospodarza spotkania prezydenta Czech Milosza Zemana (na zdj.) i Bronisława Komorowskiego będzie reprezentować kraje i instytucje europejskie przy stole rozmów.

Program Partnerstwo Wschodnie, który powstał z inicjatywy Polski i Szwecji, przewiduje współpracę z Białorusią, Mołdawią, Armenią, Gruzją, Azerbejdżanem, a także z Ukrainą. Nie wiadomo, jakiej rangi politycy reprezentujący wspomniane kraje przylecą na spotkanie.

Według czeskich komentatorów, politycznych tematem, który na pewno zdominuje rozmowy, będzie dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Nie wyklucza się, że może ona wywołać dyskusję o potrzebie przewartościowania całego Programu Partnerstwa Wschodniego, którego głównym celem było przygotowanie wcześniej wymienionych krajów do stowarzyszenia z Unią Europejską. Spotkanie potrwa dwa dni.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski ostrzega. Moskwa może użyć metod z Krymu w innych krajach _ - To, co obserwujemy, stawia pod znakiem zapytania możliwość współpracy z Rosją _ - ocenia prezydent.
To prawo uderzy w przestępców seksualnych Przedawnienie karalności przestępstw przeciw wolności seksualnej jeśli pokrzywdzonym jest małoletni - nie może nastąpić przed ukończeniem przez niego 30. roku życia.
Prezydent podpisał nowelizację ws. przestępstw seksualnych wobec dzieci Zmiana rozszerza ochronę małoletnich w przypadku niektórych przestępstw.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)