Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
snowden
05.07.2013 08:20

Parlamentarzyści z Islandii chcieli pomóc Snowdenowi

Aby uzyskać schronienie w Islandii, poszukiwany były agent musiałby dotrzeć na teren tego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(biologyfishman/CC/Flickr)

Grupa posłów z Islandii chciała pomóc Edwardowi Snowdenowi. Politycy złożyli w parlamencie wniosek o przyznanie obywatelstwa islandzkiego byłemu analitykowi CIA. Pomysł nie zyskał jednak zbyt dużego poparcia.

Według oficjalnych informacji, Edward Snowden przebywa w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo. Szukał azylu politycznego w ponad dwudziestu krajach, w tym w Polsce.

Aby uzyskać schronienie w Islandii, poszukiwany były agent musiałby dotrzeć na teren tego kraju. Przyznanie obywatelstwa Snowdenowi przez Reykjavik byłoby obejściem problemu.

Jednak wniosek o przyznanie byłemu współpracownikowi CIA obywatelstwa Islandii nie spotkał się z aprobatą polityków. Za projektem opowiedziało się jedynie sześciu posłów mniejszościowych partii.

Edward Snowden jest ścigany przez rząd USA za ujawnienie tajnych informacji na temat inwigilacji w Internecie. Były analityk CIA wciąż jest nieuchwytny. Dotychczasowe prośby mężczyzny o przyznanie mu azylu politycznego w innych krajach nie doczekały się pozytywnych odpowiedzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja nie przyjmie Snowdena. Odmowa azylu Po raz pierwszy członek francuskiego rządu jasno wypowiedział się przeciwko udzieleniu azylu politycznego Snowdenowi.
Skandal dyplomatyczny. Szukali Snowdena... Madryt zażądał inspekcji samolotu prezydenta Boliwii, czyniąc z tego warunek wydania zgody na przelot przez hiszpańską przestrzeń powietrzną.
Kraje UE ws. inwigilacji się nie dogadają Komisja Europejska uważa, że sprawa ta nie powinna opóźnić negocjacji na temat umowy o wolnym handlu między UE i USA.
Tagi: snowden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz