Notowania

parlament europejski
02.08.2014 11:30

Parlament Europejski. Co z siedzibą w Strasburgu?

Prawie 114 milionów euro rocznie - to nowe szacunki dotyczące utrzymywania dwóch siedzib Parlamentu Europejskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/JACEK TURCZYK)

Jakkolwiek liczyć, zawsze będzie drogo. Prawie 114 milionów euro rocznie - to nowe szacunki dotyczące utrzymywania dwóch siedzib Parlamentu Europejskiego. Informuje o tym portal internetowy EurActiv powołując się na Europejski Trybunał Obrachunkowy.

Do tej pory nie było oficjalnych wyliczeń ile kosztuje ciągłe podróżowanie między Brukselą a Strasburgiem. Swego czasu mówiło się, że 200 milionów euro, ale według niektórych to była suma zawyżona. Wyliczenia Trybunału Obrachunkowego są nieco niższe jednak rozmówcy portalu internetowego EurActiv podkreślają, że to i tak marnotrawstwo pieniędzy.

Europosłowie, ich asystenci i urzędnicy Europarlamentu większość czasu spędzają w belgijskiej stolicy, do Alzacji wyjeżdżają tylko 12 razy w roku na 4-dniowe sesje. Z tego powodu coraz głośniej mówi się o likwidacji jednej z siedzib, najczęściej właśnie o Strasburgu. Tyle że do tego potrzeba zmiany unijnego traktatu i jednomyślnej zgody wszystkich państw członkowskich, także Francji która do tej pory nie chciała o tym słyszeć.

Czytaj więcej w Money.pl
Schulz chce kobiet w nowej KE. Dostaną... Jesienią w Parlamencie Europejskim odbędą się przesłuchania kandydatów na komisarzy; PE będzie też głosował nad składem Komisji Europejskiej jako całości. W kończącej swą kadencję KE zasiada dziewięć kobiet.
Szef PE zapowiada karę dla Korwin-Mikkego Pan Korwin-Mikke niszczy godność i reputację Parlamentu Europejskiego, gdzie wzajemny szacunek i sprzeciw wobec każdej formy dyskryminacji są wiodącymi zasadami postępowania i języka, używanego przez członków PE
Taki mandat to dla polityka "skok na kasę" 68 procent Polaków uważa, że zdobycie mandatu europosła oznacza dla polityka skok na kasę. 41 procent sądzi, że to awans polityczny, a 40 procent, że to polityczna emerytura.
Tagi: parlament europejski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz