Notowania

watykan
01.04.2013 07:00

Papież złożył życzenia tylko po włosku

Po orędziu wielkanocnym, papież złożył wszystkim życzenia wyłącznie po włosku, po łacinie zaś udzieli uroczystego błogosławienia urbi et orbi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Nawet na Wielkanoc papież Franciszek mówił wyłącznie po włosku i odstąpił od tradycji składania życzeń świątecznych katolikom na całym świecie w ponad 60 językach. Jak mówi się w Watykanie, jako Biskup Rzymu przemawia on wyłącznie po włosku. *

Po pierwszym spotkaniu na Anioł Pański, 17 marca, gdy papież mówił tylko po włosku, spodziewano się, że trzy dni później, podczas inauguracji swego pontyfikatu, zwróci się po hiszpańsku przynajmniej do swoich rodaków z Argentyny. Tak się jednak nie stało.

Niczego nie zmieniła też Wielkanoc. Po orędziu wielkanocnym w południe papież złożył wszystkim życzenia wyłącznie po włosku, po łacinie zaś udzieli uroczystego błogosławienia _ urbi et orbi _, czyli miastu i światu. Dzisiaj Franciszek spotka się z wiernymi w południe na modlitwę Regina Coeli, która do uroczystości Zesłania Ducha Świętego odmawiana będzie zamiast Anioła Pańskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież modlił się o pokój w Syrii i Korei Papież prosił też o pokój na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza - dodał - między Izraelczykami a Palestyńczykami.
Papież: Nie popadajmy w zniechęcenie, nie traćmy ufności W homilii podczas Mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę papież Franciszek apelował: _ Nie zamykajmy się w sobie, nie traćmy ufności, nigdy nie ulegajmy zniechęceniu. _
Boom we Włoszech. Wzrost nawet o 10 proc. Pielgrzymkowy boom we włoskiej stolicy trwa od końca lutego, czyli od abdykacji Benedykta XVI.
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz