Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
franciszek
26.05.2013 12:55

Papież wzywa do modlitwy o nawrócenie mafiosów

Papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie wezwał wiernych do modlitwy o nawrócenie mafiosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie wezwał wiernych do modlitwy o nawrócenie mafiosów. Wskazał, że to mafie stoją za zmuszaniem ludzi do niewolniczej pracy i prostytucji.

Zwracając się do blisko stu tysięcy wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież przypomniał, że w sobotę w Palermo odbyła się beatyfikacja księdza Giuseppe Puglisiego, zamordowanego w 1993 roku przez sycylijską mafię i uznanego za męczennika.

Mówiąc o tym proboszczu z kontrolowanej przez cosa nostra dzielnicy Palermo, który otwarcie się jej sprzeciwiał, papież powiedział: _ Ksiądz Puglisi był wzorcowym kapłanem, oddanym szczególnie duszpasterstwu młodzieży _.

_ - Wychowując nastolatki w duchu Ewangelii odbierał je światu przestępczemu, a ten chcąc go pokonać, zabił go. W rzeczywistości jednak on wygrał, razem ze zmartwychwstałym Chrystusem _ - mówił Franciszek. Przypomniał o _ świetlanym świadectwie _ błogosławionego księdza Puglisiego i apelował, by uczynić z niego _ skarb _.

Następnie papież dodał słowa, których nie było w przygotowanym wcześniej tekście jego rozważań: _ Myślę o wielkim bólu wyrządzonym mężczyznom i kobietom, także dzieciom, wykorzystywanym przez wiele mafii, które zmuszają ich do niewolniczej pracy, do prostytucji, przy pomocy licznych nacisków socjalnych _.

_ - Za tym wykorzystywaniem, za tym niewolnictwem stoją mafie. Módlmy się do Pana, aby nawrócił serca tych osób. One nie mogą tego robić, nie mogą czynić z naszych braci niewolników _ - mówił Franciszek.

Podkreślił: _ Musimy modlić się do Pana, aby ci mafiosi nawrócili się na Boga _.

Słowa te uznano za nawiązanie do słynnego apelu Jana Pawła II, który w Agrigento na Sycylii w 1993 roku wezwał mafiosów: _ Nawróćcie się, pewnego dnia przyjdzie Sąd Boży _.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież karci biskupów i księży za chciwość Papież Franciszek powiedział, że biskupi i księża nie są nimi sami dla siebie, lecz muszą służyć ludziom.
Tajna narada. Papież żąda oszczędności Więcej głoszenia Ewangelii, mniej biurokracji - takie polecenie wydał Franciszek.
Pierwszy sukces Franciszka. Wierni wracają Takie dane przekazało 53 procent ankietowanych księży i zakonników z różnych części kraju.
Tagi: franciszek, watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz