Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież mówi o ranach zadawanych przez pedofili

0
Podziel się:

Franciszek powiedział w wywiadzie dla Corriere della Sera,
że czyny pedofilii są straszne.

Papież mówi o ranach zadawanych przez pedofili
(PAP/EPA)

Papież Franciszek powiedział w wywiadzie dla dziennika _ Corriere della Sera _, że czyny pedofilii są _ straszne _, gdyż pozostawiają głębokie rany. W opublikowanej rozmowie podkreślił, że Kościół wiele uczynił w walce z tymi przestępstwami.

_ - Przypadki nadużyć są straszne, ponieważ pozostawiają niezwykle głębokie rany. Benedykt XVI był niezwykle odważny i otworzył drogę. Kościół na tej drodze wiele dokonał. Może więcej od wszystkich _ - stwierdził Franciszek.

Dodał: _ Kościół katolicki jest być może jedyną instytucją publiczną, która uaktywniła się w sposób jawny i odpowiedzialny. Nikt nie zrobił więcej. A jednak Kościół jako jedyny jest atakowany _.

Papież poproszony o bilans pierwszego roku swego pontyfikatu odparł: _ Dokonuję go raz na piętnaście dni z moim spowiednikiem _.

Na pytanie, dlaczego nie mówi publicznie o Europie, odpowiedział: _ Nie mówiłem ani o Azji, ani o Afryce, ani o Europie. Tylko o Ameryce Łacińskiej, kiedy byłem w Brazylii. Nie było jeszcze okazji, by mówić o Europie. Będzie _.

Franciszek powiedział, że Benedykt XVI był pierwszym papieżem, który ustąpił, a następnie zaznaczył: _ może będą też inni _.

Zdaniem papieża należy dokładnie przeanalizować sytuację osób rozwiedzionych w Kościele. Nie wyjaśnił, czego należy oczekiwać.

Mówiąc o kinie wyznał, że bardzo podobał mu się film _ Życie jest piękne _ Roberto Benigniego. Widział również kilka razy _ La Stradę _ Felliniego, którą nazwał _ arcydziełem _.

_ Lubiłem też Wajdę _ - przyznał papież, który o polskim reżyserze rozmawiał z polskimi biskupami podczas ich niedawnej wizyty w Watykanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież o pedofilii: "Dziękuję duchownym" Podczas audiencji w Watykanie papież mówił, że dzieci w Kościele muszą być zawsze chronione i wspierane.
Franciszek przyznaje, że jest grzesznikiem Papież skrytykował też media, mówiąc, że informują o złych wydarzeniach w Kościele, a nie o jego zasługach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)