Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież: ludzkości nie uratuje logika oko za oko, ząb za ząb

0
Podziel się

Franciszek powiedział, że w ten sposób nie wyjdziemy ze spirali zła.

Papież: ludzkości nie uratuje logika oko za oko, ząb za ząb
(CPP / Polaris/East News)
bErauUqJ

Papież Franciszek powiedział, że ludzkości nie uratuje się zgodnie z zasadą oko za oko, ząb za ząb. W ten sposób nie wyjdziemy ze spirali zła- dodał podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

_ - Szatan jest przebiegły. Łudzi nas, że naszą ludzką sprawiedliwością możemy ocalić siebie i świat. W rzeczywistości jednak tylko sprawiedliwość Boża może nas uratować _ - mówił papież do kilkudziesięciu tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra w strugach deszczu.

_ - Jakie jest niebezpieczeństwo? Takie, że twierdzimy, że jesteśmy sprawiedliwi i osądzamy innych. Oceniamy także Boga, ponieważ myślimy, że powinien karać grzeszników, skazać ich na śmierć zamiast im przebaczać _ - podkreślił Franciszek.

bErauUqL

Następnie stwierdził: _ Jeśli w naszym sercu nie ma miłosierdzia, radości przebaczenia, nie jesteśmy w jedności z Bogiem, nawet jeśli przestrzegamy wszystkich przykazań, bo to miłość nas ratuje, a nie wyłącznie przykazania _.

Papież powiedział: _ Miłosierdzie jest prawdziwą siłą, która może ocalić człowieka i świat przed rakiem, jakim jest grzech, zło moralne, duchowe _.

Przypomniał: _ Tylko miłość wypełnia pustkę, negatywną otchłań, którą zło otwiera w sercach i w historii _.

Franciszek zachęcił wiernych: _ niech każdy z nas w ciszy pomodli się za kogoś, na kogo jesteśmy wściekli, kogo nie lubimy _. Na placu Świętego Piotra zapanowała cisza.

bErauUqR

Papież przypomniał też, że w sobotę w jego ojczystej Argentynie odbyła się beatyfikacja księdza Jos, Gabriela Brochero z Cordoby, który żył w latach 1840-1914. Zwrócił uwagę na to, że ten proboszcz całkowicie był oddany swym parafianom. - _ Przemierzał góry na swej mulicy, która nazywała się Brzydka Twarz, bo faktycznie nie była ładna _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
Papież krytykuje Kościół za to, że traci wiernych Wezwał biskupów by wyszli poza duszne zakrystie i nawiązali kontakt z wiernymi, gdyż inaczej grozi, że mogą przyjąć inne wyznanie.
Papież zaapelował do księży. Namawiał do... Wezwanie papieskie do pełnienia takiej misji ewangelizacyjnej jest tematem tegorocznych XXVIII Światowych Dni Młodzieży.
bErauUrm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)