Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
franciszek
03.04.2014 18:08

Papież Franciszek spotkał się z królową. Dostał miód i...

Wręczając tradycyjny, obowiązkowy podarunekElżbieta II powiedziała: Obawiam się, że muszę i to dać, to nieuchronne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szkocką whisky i miód oraz żywność biologiczną otrzymał papież od królowej Elżbiety II, którą przyjął w Watykanie. Ich prywatne, pierwsze spotkanie trwało pół godziny.

Podczas spotkania o całkowicie nieformalnym charakterze w saloniku przy watykańskiej Auli Pawła VI królowa wręczyła papieżowi wielki kosz z jedzeniem i osobny z napojami, wyjaśniając, że pochodzą ze wszystkich jej posiadłości. Były tam: miód, jajka, chleb, sok jabłkowy, cydr, a także butelka szkockiej whisky, która wyraźnie zaskoczyła papieża. Zaprezentował mu ją, biorąc do ręki, mąż królowej książę Filip.

Franciszkowi wyjaśniono, że podarunki te pochodzą z ogrodów Buckingham Palace, z zamku Windsor, a także z posiadłości Sandringham i Balmoral. - _ Mam nadzieję, że to niecodzienny prezent _ - dodała monarchini. Wręczając zaś tradycyjny, obowiązkowy podarunek, to znaczy zdjęcia swoje i swojego męża w srebrnej ramce, Elżbieta II powiedziała: _ Obawiam się, że muszę i to dać, to nieuchronne _.

Królowa dostała od papieża dokument z XVII wieku ze zbiorów watykańskich, a także specjalny prezent dla _ royal baby _, czyli jej prawnuka George'a, syna księcia Williama. Papież przekazał dla niego globus z lapis lazuli z krzyżem oraz napisem: _ Od papieża Franciszka dla Jego Wysokości księcia Cambridge George'a _. Elżbieta II ucieszyła się z tej niespodzianki, mówiąc papieżowi: _ Będzie bardzo zadowolony, kiedy dorośnie _.

W trakcie trwającej kilka godzin wizyty w Rzymie brytyjska królowa spotkała się również z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież Franciszek budzi silny opór w Kościele Znany włoski historyk i działacz katolicki Andrei Riccardi zauważa, że nie wszyscy cieszą się z obecnego papieża.
Historyczne spotkanie w Watykanie Przybycie emerytowanego papieża, powitanego oklaskami, uznano za sensację pierwszego konsystorza Franciszka.
Papież: "Pieniądz jest dobrym narzędziem" Papież stwierdził, że pieniądz może także obrócić się przeciwko człowiekowi.
Tagi: franciszek, papież franciszek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz