Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek rozpoczyna historyczną pielgrzymkę

0
Podziel się:

Franciszek jest czwartym papieżem, który odwiedza to miejsce.

Papież Franciszek rozpoczyna historyczną pielgrzymkę
(CPP / Polaris/East News)

Papież leci do Ziemi Świętej. O 12.00 czasu polskiego jego samolot wyląduje w stolicy Jordanii Ammanie. Franciszek spędzi tam cały dzień. Jutro poleci do Betlejem i do Jerozolimy.

Tak jak Benedykt XVI pięć lat temu, tak i Franciszek rozpoczyna podróż do Ziemi Świętej od Jordanii. W Ammanie spotka się z jordańskimi władzami i odprawi mszę dla arabskich chrześcijan. Wieczorem pojedzie do Betanii. _ _

_ - To miejsce związane z chrztem, jakiego udzielał Jan Chrzciciel. Zostało ono zidentyfikowane przez Bizantyjczyków i dzisiaj jest po stronie jordańskiej. Papież przyjdzie do rzeki Jordan i będzie zapewne wspominał chrzest Jezusa _ - mówi Polskiemu Radiu pracujący w Jerozolimie dominikanin i biblista ojciec Paweł Trzopek.

Jak relacjonuje z Jerozolimy specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, Franciszek jest czwartym papieżem, który odwiedza Ziemię Świętą. Pierwszym był Paweł VI, a po nim przyjeżdżali tu także Jan Paweł II i Benedykt XVI. W podróży na Bliski Wschód Franciszkowi towarzyszyć będą rabin oraz duchowni muzułmańscy.

W Betlejem Franciszek odprawi mszę na placu Żłóbka, odwiedzi Grotę Narodzenia Chrystusa i spotka się z palestyńskimi uchodźcami. W Jerozolimie odwiedzi Ścianę Płaczu, muzeum w Yad Vashem oraz odprawi mszę w Wieczerniku. Jednak najważniejszym punktem całej pielgrzymki będzie spotkanie i wspólna modlitwa z ekumenicznym patriarchą prawosławnym Bartłomiejem.

Czytaj więcej w Money.pl
Sportretował Franciszka jako Supermana, spotkał się z papieżem - _ Dałem papieżowi specjalną wersję jego wizerunku _ - powiedział po krótkim spotkaniu z Franciszkiem uliczny artysta Mauro Pallotta.
Papież Franciszek z 1,5 tony czekolady Jako pierwszy postumentu spróbował sam sportretowany.
Papież Franciszek krytykuje kapitalizm Papież powiedział, że stawia na spółdzielczość jako formę zarządzania przedsiębiorstwami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)