Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek rozpoczął historyczną pielgrzymkę. Wylądował w Jordanii

0
Podziel się:

Franciszek zażartował zwracając się do dziennikarzy: Jestem jak Daniel w jaskini lwów, ale wiem, że one nie gryzą. Jadę w pokoju.

Papież Franciszek rozpoczął historyczną pielgrzymkę. Wylądował w Jordanii
(PAP/EPA)

Papież wybrał się na trzydniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pozdrawiając w samolocie towarzyszących mu dziennikarzy papież przyznał, że to absorbująca podróż.

Na lotnisku w Ammanie Franciszka przywitał przedstawiciel jordańskiej rodziny królewskiej, książę Ghazi bin Muhammad. Na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu papież pozdrowił wszystkich kilkudziesięciu towarzyszących mu dziennikarzy. - _ To będzie bardzo absorbująca podróż _- podkreślił.

_ - Ktoś z was powiedział, że to będzie wycieńczająca podróż _- mówił papież. Zapowiedział, że w drodze powrotnej w poniedziałek spotka się z wysłannikami mediów na konferencji prasowej w samolocie.

Franciszek zażartował zwracając się do dziennikarzy: _ Jestem jak Daniel w jaskini lwów, ale wiem, że one nie gryzą. Jadę w pokoju _.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież rozpoczyna historyczną pielgrzymkę Franciszek jest czwartym papieżem, który odwiedza to miejsce.
Młodzi Polacy jadą do Franciszka Ponad stuosobowa delegacja polskiej młodzieży jedzie dziś do papieża.
Sportretował Franciszka jako Supermana, spotkał się z papieżem - _ Dałem papieżowi specjalną wersję jego wizerunku _ - powiedział po krótkim spotkaniu z Franciszkiem uliczny artysta Mauro Pallotta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)