Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież Franciszek odwołał polskiego nuncjusza apostolskiego

0
Podziel się

Sprawa arcybiskupa Wesołowskiego wywołała ogólnonarodowy skandal na Dominikanie.

Papież Franciszek odwołał polskiego nuncjusza apostolskiego
(CPP / Polaris/East News)
bErQqgwR

Nuncjusz apostolski na Dominikanie arcybiskup Józef Wesołowski został odwołany ze stanowiska w związku z oskarżeniami o pedofilię - tę wiadomość mediów potwierdził rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi. Decyzję o odwołaniu podjął papież.

Watykański rzecznik poinformował: _ Potwierdzam, że arcybiskup Wesołowski został odwołany i zwolniony ze stanowiska i został poproszony o wyjaśnienie stawianych mu zarzutów _.

Watykan wszczął postępowanie wobec zarzutów pedofilii. Wyjaśniono, że hierarcha nie opuścił swego stanowiska dobrowolnie, lecz został odwołany przez papieża Franciszka.

bErQqgwT

Oskarżenia o pedofilię skierowały pod adresem nuncjusza media na Dominikanie. Telewizja nadała materiał, zarzucając mu bywanie w miejscach znanych z prostytucji nieletnich.

W pierwszych komentarzach podkreśla się, że sprawa arcybiskupa Wesołowskiego wywołała ogólnonarodowy skandal na Dominikanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież podjął decyzję ws. finansów Watykanu Prawa stosujące się do Watykanu mają być rozciągnięte na instytucje zależne od Stolicy Apostolskiej i organizacje, jak Caritas.
Papież: to było wspaniałe przeżycie Franciszek zachęcił wiernych, by modlili się o to, aby uczestnicy Światowych Dni Młodzieży wykorzystywali swe zdobyte w ich trakcie doświadczenia w codziennym życiu.
Ile zapłacimy za papieski festiwal w Krakowie. Setki milionów na... Przyjechać może nawet dwa miliony osób.
bErQqgxu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)