Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek apeluje do przestępców

0
Podziel się:

Podczas spotkania z rodzinami ofiar mafii w Rzymie zwrócił się do nich: "Proszę, zmieńcie życie i nawróćcie się". Ostrzegł, że inaczej czeka ich piekło.

Papież Franciszek apeluje do przestępców
(PAP/EPA)

Papież Franciszek zaapelował do mężczyzn i kobiet mafii, by się nawrócili. Podczas spotkania z rodzinami ofiar mafii w Rzymie zwrócił się do przestępców: _ - Proszę, zmieńcie życie i nawróćcie się _. Ostrzegł, że inaczej czeka ich piekło.

W czasie czuwania modlitewnego w Dniu Pamięci o Ofiarach Mafii, zorganizowanego w rzymskim kościele pod wezwaniem Świętego Grzegorza VII Papieża przez włoskie antymafijne stowarzyszenie Libera, odczytano nazwiska 842 zamordowanych osób.

Następnie papież powiedział w przemówieniu, że czuje obowiązek, by zwrócić się do _ wielkich nieobecnych na tym spotkaniu _, czyli mężczyzn i kobiet mafii.

_ - Proszę, zmieńcie życie, nawróćcie się, przestańcie czynić zło. My modlimy się za was. Nawróćcie się, proszę na kolanach, dla waszego dobra _ - mówił Franciszek.

_ - Życie, które teraz prowadzicie, nie sprawi wam przyjemności, nie da wam radości, nie da wam szczęścia. Władza, pieniądze, która macie dzisiaj z tylu brudnych interesów, tylu mafijnych zbrodni to pieniądze zakrwawione i władza we krwi _ - powiedział papież.

Wzywał: _ - Nawróćcie się, jest jeszcze czas, by nie skończyć w piekle, a to was czeka, jeśli pozostaniecie na tej drodze. Macie matki, ojców, pomyślcie o nich, popłaczcie trochę i nawróćcie się _.

Wcześniej w emocjonalnym przemówieniu założyciel stowarzyszenia Libera ksiądz Luigi Ciotti mówił: - _ Mafia, korupcja, bezprawie, przemoc mordują nadzieję, i właśnie te zniweczone i zduszone nadzieje chcemy wspominać _.

_ - W przeszłości i niestety także dzisiaj Kościół nie zawsze przywiązywał wagę do problemu wielkich kosztów ludzkich i społecznych _ - powiedział szef stowarzyszenia nawołującego do jawnego sprzeciwu wobec przestępczości zorganizowanej.

Podkreślił, że niekiedy postawa Kościoła wobec mafii polegała na _ milczeniu, oporze, okolicznościowych słowach _.

_ - Ale na szczęście - dodał ksiądz Ciotti - było też dużo pozytywnych aspektów, wiele świadectw _. Przypomniał _ profetyczny krzyk _ Jana Pawła II przeciwko mafiom w Agrigento w 1993 roku, a także mocne słowa Benedykta XVI w Palermo, że mafia to _ droga śmierci _.

Podczas czuwania modlitewnego odczytano nazwiska wszystkich ofiar mafii, których doliczono się do chwili obecnej. Wśród nich wymienione zostały nazwiska legendarnych sędziów walczących z sycylijską cosa nostrą: Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino, ale także 80 dzieci, zamordowanych w zamachach ze swymi bliskimi i w odwecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież Franciszek zaapelował do ojców W Dniu Ojca, obchodzonym we Włoszech w uroczystość świętego Józefa, papież złożył wszystkim życzenia.
Papież jak Robin Hood. Mija rok pontyfikatu Rok pontyfikatu Jorge Mario Bergoglio, wybranego 13 marca 2013 roku, minął w Kościele pod znakiem ogromnych zmian, które wpłynęły na wizerunek Watykanu.
Papież o ranach zadanych przez pedofili Franciszek powiedział w wywiadzie dla _ Corriere della Sera _, że czyny pedofilii są _ straszne _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)