Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Benedykt XVI
14.09.2012 19:54

Papież Benedykt XVI podpisał dokument adhortacji

Benedykt przypomniał, że na synodzie w Watykanie cały Kościół mógł usłyszeć krzyk niepokoju i dostrzec pełen rozpaczy wzrok wielu mężczyzn i kobiet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP/Polaris/East News)

*Papież Benedykt XVI wezwał chrześcijan Libanu i całego Bliskiego Wschodu do świętowania _ zwycięstwa miłości nad nienawiścią, przebaczenia nad zemstą, służby nad panowaniem, pokory nad pychą i jedności nad podziałami _. *

Ojciec Święty uroczyście podpisał w libańskiej Harissie dokument końcowy synodu biskupów katolickich Bliskiego Wschodu, który odbył się przed dwoma laty w Watykanie. Papież podkreślił, że dokument ten - zwany adhortacją apostolską - adresowany jest do całego Kościoła, ale ma szczególne znaczenie dla Bliskiego Wschodu.

Benedykt przypomniał, że na synodzie w Watykanie _ cały Kościół mógł usłyszeć krzyk niepokoju i dostrzec pełen rozpaczy wzrok wielu mężczyzn i kobiet, znajdujących się w sytuacjach trudnych po ludzku i materialnie, przeżywających silne napięcia w lęku i niepokoju _. W podsumowującym te obrady dokumencie papież zachęca wszystkich, aby się nie lękali, trwali w prawdzie i zachowywali czystość wiary. Wzywa do _ ogołocenia jej z tego wszystkiego, co ją oszpeca i co może przesłaniać blask światłości Chrystusa _.

Niech Bóg obdarzy wszystkie narody Bliskiego Wschodu życiem w pokoju, braterstwie i wolności religijnej - życzył papież, zapowiadając, że dokument zostanie przekazany hierarchom i wiernym w czasie niedzielnej Mszy św. w Bejrucie. W ceremonii jego podpisania w narodowym sanktuarium Matki Bożej Libańskiej w Harissie udział wziął prezydent Michel Sulaiman.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież o historycznej wizycie Cyryla I Czterodniowa wizyta Cyryla I była pierwszą w historii wizytą patriarchy moskiewskiego i całej Rusi w Polsce.
Skarżą się za "nieszczelne miejsca" papieża Sąd w Hamburgu zakazał publikacji okładki lipcowego numeru satyrycznego magazynu _ Titanic _. Narusza dobra osobiste Benedykta XVI
Papież zły na media. "Smutek w moim sercu" Benedykt XVI skrytykował media za wypaczanie wizerunku Watykanu.
Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz