Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek wspomina Jana Pawła II i apeluje...

0
Podziel się:

Datę wspomnienia liturgicznego Jana Pawła II wprowadzono do kalendarza Kościoła po jego beatyfikacji.

Papież Franciszek wspomina Jana Pawła II i apeluje...
(AP/Fotolink/East News)
bEToSlQl

Papież Franciszek w dniu wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II apelował podczas audiencji generalnej w Watykanie, by jego duchowe dziedzictwo nie zostało zapomniane. _ Niech dalej nas inspiruje _ - mówił Franciszek.

W dniu wspomnienia liturgicznego w rocznicę inauguracji pontyfikatu polskiego papieża 22 października 1978 roku, Franciszek powiedział zwracając się do wiernych z Polski, że Jan Paweł II _ zachęcał wszystkich, by otworzyli drzwi Chrystusowi _.

_ - Podczas pierwszej wizyty w waszej Ojczyźnie prosił Ducha Świętego, by zstąpił i odnowił oblicze polskiej ziemi; przypomniał całemu światu tajemnicę Bożego Miłosierdzia _ - podkreślił Franciszek. Następnie dodał: _ Niech jego duchowe dziedzictwo nie pójdzie w zapomnienie, lecz inspiruje nas do przemyśleń i konkretnych działań dla dobra Kościoła, rodziny, społeczności _.

bEToSlQn

Datę wspomnienia liturgicznego Jana Pawła II wprowadzono do kalendarza Kościoła po jego beatyfikacji 1 maja 2011 roku. Obecnie obchodzone jest ono po raz pierwszy po kanonizacji 27 kwietnia bieżącego roku.

W środę po południu w klinice Gemelli odbędzie się uroczystość dedykowania polskiemu papieżowi tamtejszej kaplicy. W szpitalu tym Jan Paweł II leczony był 10 razy. Przeszedł też kilka operacji; po raz pierwszy 13 maja 1981 roku, gdy uratowano mu tam życie po zamachu na Placu św. Piotra.

Czytaj więcej w Money.pl
"Mamy III wojnę światową w kawałkach" Papież Franciszek modlił się za ofiary wszystkich konfliktów i o pokój na świecie.
Papież rozpoczął historyczną pielgrzymkę Franciszek zażartował zwracając się do dziennikarzy: _ Jestem jak Daniel w jaskini lwów, ale wiem, że one nie gryzą. Jadę w pokoju. _
Papież rozpoczyna historyczną pielgrzymkę Franciszek jest czwartym papieżem, który odwiedza to miejsce.
bEToSlQO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)