Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek spotkał się z Angeliną Jolie

0
Podziel się:

Zaproszenie do Watykanu, gdzie mogę zaprezentować "Niezłomnego", to zaszczyt i hołd dla spuścizny Louisa jako człowieka wiary i kogoś, kto jest wzorem przebaczenia i siły ludzkiego ducha - oświadczyła artystka w wydanej nocie.

Papież Franciszek spotkał się z Angeliną Jolie
(ADMEDIA/SIPA/EAST NEWS)

Gwiazda Hollywood przyjechała do Watykanu na specjalnie zorganizowaną tam projekcję wyreżyserowanego przez nią filmu _ Niezłomny _ (_ Unbroken _) poinformował watykański dziennik _ L'Osservatore Romano _.

Film opowiada o amerykańskim biegaczu, olimpijczyku Louisie Zamperinim, który w czasie II wojny światowej został wzięty do niewoli przez siły japońskie, co zaważyło na całym jego późniejszym życiu. Bohater filmu zmarł w wieku 97 lat w lipcu zeszłego roku, tuż przed premierą.

Według watykańskiej gazety spotkanie papieża z Angeliną Jolie było krótkie. Na pokaz w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk dla watykańskich duchownych i ambasadorów przybył też syn Zamperiniego, Luke. Franciszek był nieobecny, ale przyjął na krótkiej audiencji reżyserkę, laureatkę Oscara, ambasador dobrej woli z ramienia ONZ.

_ Zaproszenie do Watykanu, gdzie mogę zaprezentować "Niezłomnego", to zaszczyt i hołd dla spuścizny Louisa jako człowieka wiary i kogoś, kto jest wzorem przebaczenia i siły ludzkiego ducha _ - oświadczyła Jolie w wydanej nocie.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska rodzina dostała paczkę od... papieża Papież wybrał małżeństwo wychowujące ośmioro dzieci. Najstarszy syn Krystyny i Pawła cierpi na porażenie mózgowe. Ponieważ opiekuje się nim matka, która z tego powodu nie może podjąć stałej pracy ojciec pracuje, żeby utrzymać całą rodzinę.
pieniądze, władza i sukces to fałszywe pocieszenie -_ Biedacy znajdują fałszywe pocieszenie _ - zauważył Franciszek.
Papież ma wzmocnioną ochronę. Powód? Są obawy, że może dojść do spektakularnej akcji samodzielnie przygotowanej przez wywodzącego się z Europy sympatyka terrorystów z Państwa Islamskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)