Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papierosy
25.04.2013 10:22

Papierosy za 4 miliony złotych udawały na granicy...

Prawie 400 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 4 mln zł znaleźli podlascy celnicy w polskiej ciężarówce skontrolowanej niedaleko granicy z Litwą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

Prawie 400 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 4 mln zł znaleźli podlascy celnicy w polskiej ciężarówce skontrolowanej niedaleko granicy z Litwą. Przemyt ukryty był w ładunku palet - poinformowała w czwartek Izba Celna w Białymstoku.

Ciężarówkę celnicy zatrzymali niedaleko Budziska. Kierował nią 41-letni mieszkaniec Wielkopolski. Twierdził, że wiezie transport drewnianych palet z Łotwy do Belgii, na dowód przedstawił dokumenty przewozowe.

Samochód został jednak skierowany do prześwietlenia urządzeniem rtg. Gdy okazało się, że oprócz palet w naczepie może być coś jeszcze, celnicy przeprowadzili szczegółową rewizję.

Wtedy wyszło na jaw, że palety, owszem są przewożone, ale jedynie w tylnej części ciężarówki, zaś za nimi są kartony z papierosami. W sumie w polskiej ciężarówce celnicy znaleźli prawie 400 tys. paczek papierosów bez żadnych znaków skarbowych akcyzy.

Kierowcy grozi do pięciu lat więzienia, dla potrzeb postępowania w sprawie przemytu celnicy zarekwirowali papierosy i samochód.

Jak podała Izba Celna w Białymstoku, od początku roku podlascy celnicy zatrzymali w sumie ponad 2,5 mln paczek papierosów z przemytu. W całym ubiegłym roku podlaska Służba Celna udaremniła przemyt 6,35 mln paczek papierosów. Było to o 30 proc. więcej, niż w 2011 roku.

Według raportu Światowej Organizacji Ceł (WCO) oraz danych Europejskiego Biura ds. Przeciwdziałania Oszustwom (OLAF), Polska należy do liderów w zwalczaniu przemytu i nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi.

Największy w tym roku, jednorazowy przemyt, podlascy celnicy zatrzymali w lutym, gdy w czasie kontroli w pobliżu Budziska, w ciężarówce z Litwy znaleźli 500 tys. paczek papierosów, o szacunkowej wartości rynkowej ponad 5 mln zł. W środku miał być transport gumy syntetycznej z Łotwy do Czech

Czytaj więcej w Money.pl
Sprzedawał spirytus techniczny jako wódkę Skład alkoholu i tytoniu z przemytu wykryła Służba Celna w Inowrocławiu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Celnicy rozdają zarekwirowany towar W magazynach czeka w tej chwili na chętnych m.in. 9,5 tys. koszul, niemal 6 tys. par dziecięcych butów na zimę oraz ponad 2 tys. par męskiego obuwia sportowego.
Grożą, że "mrówki" nie będą leczone bezpłatnie Prokuratora obwodu grodzieńskiego wystąpiła z postulatem, pozbawienia prawa do bezpłatnego leczenia osób, które wożą do Polski i na Litwę benzynę i papierosy.
Tagi: papierosy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz