Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Barack Obama
27.08.2014 09:22

Państwo Islamskie. Obama tworzy koalicję by z nim walczyć

W Walce z dżihadystami Amerykanie oczekują pomocy militarnej, dostaw uzbrojenia, wsparcia finansowego i współpracy wywiadowczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(White House)

Stany Zjednoczone rozpoczęły tworzenie międzynarodowej koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu. W Walce z dżihadystami Amerykanie oczekują pomocy militarnej, dostaw uzbrojenia, wsparcia finansowego i współpracy wywiadowczej.
Brack Obama zapowiada że nie cofnie się w walce z bojownikami Państwa Islamskiego. _ Sprawiedliwości stanie się zadość. Nie raz udowodniliśmy, że zrobimy co konieczne by schwytać tych, którzy atakują Amerykę. Będę podejmował działania gdy zajdzie potrzeba obrony naszych obywateli i ochrony kraju _.

Amerykanie rozpoczęli już loty zwiadowcze nad Syrią co oznacza, że niedługo można spodziewać się uderzenia w cele Państwa Islamskiego w tym kraju. Jednoczenie Waszyngton buduje koalicję przeciwko Islamistom. Niewykluczone, że do bombardowań wojsk Państwa Islamskiego dołączą wkrótce Wielka Brytania i Australia.

Amerykanie potrzebują też wsparcia Turcji i Jordanii. Rzecznik Pentagonu kontradmirał John Kirby poinformował, że rozszerza się akcja dozbrajania Kurdów w Iraku. _ Siedem kolejnych państw - Albania, Kanada, Chorwacja, Dania, Włochy, Francja i Wielka Brytania zadeklarowały przekazywanie Kurdom broni i wyposażenia _. Kirby zapowiedział, że chęć pomocy zgłaszają także inne kraje.

Czytaj więcej w Money.pl
USA zaatakują dżihadystów w Syrii? Reżim prezydenta Baszara el-Asada oświadczył, że wszelkie ataki amerykańskie muszą być uzgodnione z władzami w Damaszku.
Ławrow namawia do współpracy z Syrią Minister spraw zagranicznych Rosji oświadczył, że USA w przypadku Państwa Islamskiego zrobiły ten sam błąd, co z Al-Kaidą.
Rząd Syrii wypowiada wojnę terrorystom Zdaniem szefa syryjskiej dyplomacji same ataki z powietrza nie wystarczą, by skutecznie rozprawić się z Państwem Islamskim. Mualim powiedział też, że kraje sąsiednie muszą wymieniać informacje wywiadowcze z Syrią.
Tagi: Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz