Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Państwo Islamskie zdobyło trzy samoloty

0
Podziel się:

Iraccy lotnicy, którzy przyłączyli się do Państwa Islamskiego, szkolą jego członków w pilotowaniu trzech zdobycznych myśliwców odrzutowych -

Państwo Islamskie zdobyło trzy samoloty
(PAP/EPA)

poinformowało dziś opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, powołując się na świadków.

Przedstawiciel mającego swą siedzibę w Wielkiej Brytanii Obserwatorium Rami Abdel Rahman powiedział agencji Reutera, że loty szkoleniowe odbywają się z opanowanej przez islamistów bazy syryjskich sił powietrznych Dżarra, na wschód od miasta Aleppo.

_ - Mają instruktorów, irackich oficerów, którzy służyli jako piloci u Saddama Husajna _ - zaznaczył Rahman. Dodał, iż ludzie wielokrotnie widzieli samoloty startujące z bazy i powracające do niej.

Nie jest jasne, czy myśliwce dysponują uzbrojeniem i czy są w stanie latać na dłuższe odległości. Według relacji świadków mogą to być samoloty typu MiG-21 lub MiG-23, zdobyte na syryjskich siłach rządowych.

Region na wschód od Aleppo stanowi jedną z głównych ostoi Państwa Islamskiego na terytorium Syrii. Brak było dotąd doniesień, by ugrupowanie to prowadziło działania lotnicze.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie bombardują islamistów i grożą Syrii Nalot pod Bagdadem przeprowadzono na prośbę irackich wojsk atakowanych przez dżihadystów. Odpowiemy na wszelkie próby zestrzelenia przez syryjską obronę przeciwlotniczą - grozi Biały Dom.
Amerykańskie samoloty nad Syrią. Zaatakują? Lotnictwo USA rozpoczęło operację nad pozycjami Państwa Islamskiego - informuje Associated Press.
Dżihadyści wysyłają nowe siły do Kobane _ Dla nich jest to strategiczna bitwa - jeśli zajmą Kobane, walka z Państwem Islamskim w Syrii będzie trwała bardzo długo _.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)