Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Państwo Islamskie wspierają Szwedzi. 300 walczy w jego szeregach

0
Podziel się:

Niektórzy z nich stanowią poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju.

Państwo Islamskie wspierają Szwedzi. 300 walczy w jego szeregach
(marsmettnn tallahassee/Flickr)
bESpBnvV

Niemal 300 Szwedów może walczyć po stronie Państwa Islamskiego - wynika z informacji szwedzkiego kontrwywiadu cywilnego (SÄPO). Służby mają potwierdzone informacje o 100. szwedzkich obywatelach działających z bronią w ręku w szeregach Islamskiego Państwa.

Taką liczbę podał w wywiadzie dla szwedzkiego radia publicznego szef SÄPO, Anders Thornberg. Dodał, że służba ta dysponuje też niepotwierdzonymi doniesieniami o ponad 150 innych szwedzkich obywatelach walczących w Syrii i Iraku po stronie IS. Thornberg zaznaczył, że liczba ta stale rośnie. Tylko w minionym tygodniu potwierdzono wyjazd ze Szwecji w rejony opanowane przez Państwo Islamskie ośmiu osób.

To, w czym uczestniczą ci w większości młodzi ludzie, w opinii szefa SÄPO przekracza wszelkie normy ludzkiego zachowania. Takie doświadczenia w połączeniu z przeszkoleniem w prowadzenia akcji terrorystyczno-bojowych oraz z fanatyzmem religijnym powoduje, że niektórzy z nich po powrocie do Szwecji stanowią poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa. Dlatego muszą oni pozostawać pod nadzorem szwedzkich służb.

bESpBnvX
Czytaj więcej w Money.pl
Terroryści planują stworzyć... własną walutę Abu Bakr Baghdadi polecił, by rozpoczęto wybijanie złotych, srebrnych i miedzianych monet.
Zamknęli kolejnych europejskich islamistów W komunikacie policyjnym podano, że w wielu miejscach trwają przeszukania.
Kanadyjczycy zbombardowali islamistów Kanadyjskie samoloty działają w ramach międzynarodowej koalicji pod wodzą USA - poinformował minister obrony Kanady Robert Nicholson.
bESpBnwy
KOMENTARZE
(0)