Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot zwrócił się do prezydenta o zwołanie RBN ws. Ukrainy

0
Podziel się:

- Rząd sobie nie radzi, nie widać żadnej koncepcji, jaką ma w tej sprawie- twierdzi Palikot.

Palikot zwrócił się do prezydenta o zwołanie RBN ws. Ukrainy
(Reporter)
bESNVBLp

- _ Rząd sobie nie radzi, nie widać żadnej koncepcji, jaką ma w tej sprawie. A jednocześnie, niestety, rady kryzysowe, które były zwoływane - zresztą z mojej inicjatywy - przy premierze Donaldzie Tusku w tym sensie się nie sprawdziły, że premier oszukał nas wszystkich, upartyjnił te rady kryzysowe i zaczął je wykorzystywać w kampanii do Parlamentu Europejskiego _ - powiedział Janusz Palikot.

Jego zdaniem szef rządu _ nie zachował się tu jak mąż stanu, tylko partyjny lider _. Palikot uważa, że takie dziedziny życia politycznego jak bezpieczeństwo i polityka zagraniczna nie powinny być _ przedmiotem gry partyjnej _.

_ - Dlatego dziś tego typu narada jest potrzebna, a ona mogłaby się tylko odbyć z inicjatywy prezydenta jako rozszerzone posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Mam nadzieję, że do tego dojdzie. Polska musi dziś sobie realnie odpowiedzieć, co my chcemy w sprawie Ukrainy uzyskać _ - mówił szef Twojego Ruchu.

bESNVBLr

Janusz Palikot przekonywał, że nasz kraj w wyniku sytuacji na Ukrainie oraz w związku sankcjami ze strony rosyjskiej ponosi wciąż straty gospodarcze.

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/202/294090.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sikorski;mowi;o;wojnie;leje;sie;krew;uzyto;zaawansowanej;broni,62,0,1527358.html) Sikorski mówi już o wojnie. "Leje się krew" - Żadnej myśli w tym nie widać. Premier mówi, że podejmuje działania na rzecz wspólnej polityki energetycznej ze strony Unii Europejskiej wobec Rosji, że to ma być nasza odpowiedź na kryzys na Ukrainie _ - mówił lider Twojego Ruchu. Ocenił jednocześnie, że w polityce energetycznej polskiego rządu panuje chaos. Jako jeden z przykładów podał budowę elektrowni jądrowej w Polsce.

_ - Rzekomo budujemy elektrownie atomowe, wydaliśmy na to ponad dwa miliardy złotych. Nie ma nigdzie żadnej zgody na ich lokalizacje. Społeczności lokalne są przeciwne i protestują. Atom nas uzależnia od Rosji, bo będziemy musieli kupować od niej uran _ - powiedział Palikot. Jak dodał, dyskusyjnym jest, czy energia jądrowa jest tańsza od np. odnawialnych źródeł energii.

RBN to konstytucyjny organ doradczy prezydenta. W jej skład wchodzą marszałkowie obu izb parlamentu, premier, wicepremier, ministrowie spraw zagranicznych, obrony i spraw wewnętrznych, a także szefowie partii reprezentowanych w parlamencie.

bESNVBLx
Czytaj więcej w Money.pl
Może uratować ich tylko ukraiński Piłsudski Wszystko, co robi Zachód, było "too little and too late" - za mało i za późno - podkreśla białoruski dziennikarz Dyńko.
Rosja zaskarży Kijów do Strasburga Moskwa twierdzi, że ukraińskie władze odpowiadają za masowe morderstwa ludności cywilnej.
Separatyści wzięli kolejnych zakładników, na wschodzie Ukrainy starcia Bojówkarze przewieźli uprowadzonych do okupowanego budynku rady obwodowej w Doniecku.
bESNVBLS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)