Notowania

Przejdź na
więzienia cia w polsce
28.03.2012 15:15

Palikot zwrócił na siebie uwagę terrorystów?

Dariusz Joński z SLD uważa, że Janusz Palikot gra bezpieczeństwem Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub SZAMETO/East News)

_ - Póki to była tylko zabawa w postaci picia bimbru na konferencjach prasowych czy palenia marihuany, to mógł to Janusz Palikot robić ze swoimi ludźmi, ale kiedy dotyczy to bezpieczeństwa Polek i Polaków, to już tutaj żarty się kończą _- stwierdził rzecznik SLD, Dariusz Joński.

- _ Pan Janusz Palikot stwarza coraz większe zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego kraju - jego nieodpowiedzialne wypowiedzi już zostały zauważone przez organizacje terrorystyczne _ - powiedział Joński na konferencji prasowej.

Jak ocenił, _ Palikot ponosi pełną odpowiedzialność _ za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa dla _ setek tysięcy osób, które będą przebywały m.in. na Euro 2012 _, dla polskich turystów przebywających za granicą, a także polskich żołnierzy w Afganistanie.

Dopytywany przez dziennikarzy, jakie organizacje konkretnie ma na myśli, Joński powiedział: _ Trudno, aby przedstawiciele tych organizacji terrorystycznych nie czytali depesz, nie czytali tak mocnych wypowiedzi pana Janusza Palikota, który próbuje już stawiać przez Trybunałem Stanu polityków i to tych najważniejszych, którzy w Polsce w roku 2002 i w latach kolejnych pełnili funkcje premiera czy ministra. Te wszystkie informacje są przekazywane i niewątpliwie przedstawiciele tych organizacji terrorystycznych śledzą wszystkie takie depesze i informacje _.

Joński zapowiedział, że jeśli tylko pozyska dowody świadczące o zainteresowaniu organizacji terrorystycznych słowami Palikota, przedstawi je na kolejnych konferencjach prasowych.

Jego zdaniem, do tej pory żaden z polityków _ w ten sposób nie grał bezpieczeństwem Polski _. _ - Uważamy, że jest to ogromny błąd i póki to była tylko zabawa w postaci picia bimbru na konferencjach prasowych czy palenia marihuany, to mógł to Janusz Palikot robić ze swoimi ludźmi, ale kiedy dotyczy to bezpieczeństwa Polek i Polaków, to już tutaj żarty się kończą _ - dodał.

Przekonywał, że Sojusz _ chce zakończyć tę farsę _. - _ Nie będziemy odpowiadali na zaczepki pana Janusza Palikota, tym bardziej, że Janusz Palikot się rozkręca i coraz bardziej próbuje stawiać różne zarzuty. Dlatego też uważamy, że jest nieodpowiedzialny za to, co robi _ - ocenił Joński.

Słowa Jońskiego to odpowiedź na ostatnie zarzuty Palikota pod adresem szefa Sojuszu Leszka Millera, które mają związek z publikacją _ Gazety Wyborczej _ na temat domniemanego tajnego więzienia CIA w Polsce. _ GW _ napisała wczoraj, że warszawska prokuratura w pierwszej połowie stycznia postawiła b. szefowi Agencji Wywiadu Zbigniewowi Siemiątkowskiemu zarzuty przekroczenia uprawnień oraz naruszenia prawa międzynarodowego dotyczące przetrzymywania w Polsce więźniów CIA. Według informacji _ Gazety _ i _ Panoramy _ TVP2, warszawscy śledczy przygotowali też materiał pozwalający przesłać do Sejmu dowody, pozwalające wszcząć procedurę postawienia Millera - premiera w latach 2001-2004 - przed Trybunałem Stanu.

Palikot zażądał we wtorek, by lider SLD zrzekł się immunitetu poselskiego i wycofał z polityki. W środę w radiowej Trójce szef SLD mówił m.in.: _ Jeżeli Janusz Palikot uczy mnie, co to jest honor i mówi, że powinienem się wycofać z polityki, to oszust nie będzie mnie uczył, co to jest honor. Bo na panu Palikocie ciążą chociażby rozmaite zarzuty z okresu kampanii wyborczej - wyrok sądowy, który pokazuje wyraźnie jak ten polityk, że użyję tego słowa, poszukiwał swoich sympatyków _. Palikot zapowiedział pozew sądowy przeciwko Millerowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller odpowiada na atak Palikota - _ Dziwię się, że Janusz Palikot jest tak niekompetentny _ - skomentował były premier.
Uciekają od Palikota. Dziś stracił kolejnych 40 ludzi - _ To jest tendencja ogólnopolska, a my serdecznie witamy każdego _- powiedział lider partii, do której przeszli działacze.
Tagi: więzienia cia w polsce, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz