Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
partia palikota
15.04.2012 19:11

Palikot zdany na łaskę PKW. Liczy na miliony dotacji

Ruch Palikota ma poważne kłopoty finansowe a dalsza działalność partii jest uzależniona od dotacji PKW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Ruch Palikota ma poważne kłopoty finansowe a dalsza działalność partii jest uzależniona od dotacji PKW - pisze _ Wprost _. Partia Janusza Palikota liczy na 7,5 miliona z państwowej kasy.

PKW zdecyduje o wypłacie dotacji po analizie sprawozdania finansowego z kampanii wyborczej. Ma na to czas 6 miesięcy od złożenia sprawozdania, a więc do lipca. Jeśli PKW uzna, że Ruch Palikota złamał prawo może ograniczyć subwencję lub ją odebrać. A to oznaczałoby ogromne kłopoty dla partii Palikota. Pojawia się coraz więcej firm, które w stosunku do partii i samego stowarzyszenia formułują coraz nowsze żądania finansowe. Na ogół są to firmy, które czekają na zapłatę za usługi świadczone podczas kampanii wyborczej - na przykład drukarnie.

Pojawiają się też oskarżenia byłych członków Ruchu Palikota, którzy twierdzą, że granica pomiędzy stowarzyszeniem a partią była bardzo płynna. Część materiałów wyborczych przygotowało stowarzyszenie, którego koszty nie podlegają ocenie PKW. Byli działacze sugerują wręcz, że stowarzyszenie może celowo ogłosić upadłość, by uniknąć żądań wierzycieli.

Czytaj więcej w Money.pl
Janusz Palikot: Czas na korektę kapitalizmu! Palikot spotkał się w centrum Suwałk z około 200-osobową grupą mieszkańców. Rozdawał autografy oraz swoją książkę Kulisy Platformy.
Palikot chwali się, ile ma projektów ustaw Ponad 20 projektów ustaw zaprezentuje Ruch Palikota podczas swojego kongresu 1 maja w Warszawie, zapowiedział Janusz Palikot.
Siostrzeniec Gowina uciekł do Palikota _ PO odeszła od idei, które leżały u jej podstaw _ - oświadczył.
Tagi: partia palikota, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz