Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot zaczyna od rządu fachowców i....krzyża

0
Podziel się:

Jego zdaniem symbole religijne muszą zniknąć z miejsc publicznych, a przede wszystkim z Sejmu. Kościół nie jest autorytetem. Domaga się też ....

Palikot zaczyna od rządu fachowców i....krzyża
(PAP/Leszek Szymański)
bESOdBfp

Na początku przyszłego tygodnia Ruch Palikota wystąpi do marszałka Sejmu z wnioskiem w sprawie usunięcia krzyża z sejmowej sali obrad. Janusz Palikot uważa, że jest to warunkiem przestrzegania konstytucji. Powtórzył też, zę zaproponuje prezydentowi powołanie rządu fachowców.

Janusz Palikot, pytany o to, skąd wzięła się jego nagła zmiana światopoglądowa odpowiada, że to efekt postawy Kościoła po katastrofie smoleńskiej.

_ - Kościół nie jest autorytetem. Jest instytucją wyciągającą pieniądze z budżetu i z bezwzględnością dbającą o swoje interesy - _ argumentuje.

bESOdBfr

*POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA: *

Janusz Palikot deklaruje, że chrzczenie dzieci, czy chodzenie do kościoła traktował wcześniej jako element tradycji, _ podobnie, jak w Niemczech traktuje się picie piwa, a we Francji jedzenie ostryg _. _ W miejscach publicznych nie powinno być miejsca dla symboli religijnych. W Sejmie gdzie uchwala się konstytucję szczególnie nie powinno ich być - _mówi.

*POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA: *

Lider Ruchu przedstawi jutro prezydentowi swoją propozycję utworzenia rządu złożonego z fachowców. Szef Ruchu Palikota będzie trzecim przywódcą partii zasiadających w przyszłym parlamencie, który będzie gościem w Pałacu Prezydenckim w ramach konsultacji powyborczych.

bESOdBfx

Janusz Palikot zapewnia, że wydeleguje do rządu fachowców, a nie członków jego ugrupowania czy posłów. Będę namawiał prezydenta, aby stał się orędownikiem takiego rozwiązania._ - Mamy więcej mandatów niż PSL i nasza propozycja jest bardzo rozsądna - _przekonuje.

POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA:

Jedyne pewne nazwisko, które Janusz Palikot wymienia w tym kontekście to profesor Magdalena Środa. Ruch Palikota widziałby ją na stanowisku ministra edukacji. Pojawia się także nazwisko Jerzego Hausnera, który miałby zostać ministrem finansów.

Polska po wyborach. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t160970.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tego;jeszcze;nie;bylo;kaczynski;w;cztery;oczy;z;komorowskim,13,0,934669.html) Tego jeszcze nie było. Kaczyński w cztery oczy z Komorowskim Lider PiS rozmawiał z prezydentem o powołaniu nowego rządu. Politycy PO i PSL: _ To jest jego obowiązkiem, a nie okazją do fochów, coś się w prezesie zmieniło _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t160914.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/psl;sld;a;moze;palikot;jaka;koalicja;najlepsza;na;kryzys,170,0,934058.html) PSL, SLD, a może Palikot. Jaka koalicja najlepsza na kryzys? Zdaniem ekspertów, dziwak, populista i polski Berlusconi mógłby być dobrym partnerem dla rządu do przeprowadzenia reform.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t160916.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zmiany;w;rzadzie;po;nowym;roku;w;co;gra;tusk,110,0,934254.html) Tusk wyskoczył jak Filip z konopi. PO nie wie, co powiedzieć Deklaracja premiera, wywołała lawinę spekulacji. Jaki będzie rząd?
bESOdBfS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)