Notowania

palikot
28.10.2011 10:31

Palikot walczy o świeckie państwo. Bo w to wierzy

Janusz Palikot nie zamierza rezygnować z walki o zdjęcie krzyża w Sejmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radosław Gałuszka)

Mimo iż pomysł zdjęcia krzyża w Sejmie nie cieszy się poparciem większości społeczeństwa, Janusz Palikot nie zamierza rezygnować z tej idei.

Przewodniczący Ruchu Palikota podkreślił w _ Salonie Politycznym Trójki _, że należy walczyć o świeckość Sejmu. Jego zdaniem polityka na tym polega, że nie zawsze robi się to, czego chce większość. _ - Robi się to, w co człowiek wierzy _ - zaznaczył poseł-elekt. Palikot uważa, że nie da się budować państwa nowoczesnego, jeżeli to państwo nie będzie bezstronne.

Palikot tłumaczył w _ Trójce _, dlaczego chce usunięcia krzyża z Sejmu. Jak podkreślał, krzyż został upartyjniony, w ocenie Palikota był on od czasu katastrofy smoleńskiej używany do walki politycznej.

Jego zdaniem wielu ludzi najpierw było zszokowanych tym, że Lech Kaczyński został pochowany na Wawelu z inicjatywy Kościoła oraz że Kościół tolerował wiece organizowane przez Jarosława Kaczyńskiego pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim.

Posłowie-elekci Ruchu Palikota złożyli wczoraj u marszałka Sejmu petycję o usunięcie krzyża wiszącego w sali posiedzeń Izby. Andrzej Rozenek, który przedstawił petycję dziennikarzom, mówił, że nie jest ona wyrazem walki z Kościołem. Według posła-elekta krzyż w Sejmie jest symbolem nierównego traktowania obywateli przez polskie państwo.

Krzyż na sali plenarnej wisi 14 lat. Został zawieszony nocą przez posłów AWS przed pierwszym posiedzeniem Sejmu III kadencji.

Janusz Palikot dodał, że jego partia jest gotowa współpracować z Platformą Obywatelską w kwestii zmian w konstytucji. Podkreślił, że chciałby: likwidacji Senatu, ograniczenia liczby posłów oraz wprowadzenia euro jako waluty narodowej.

Czytaj więcej o boju o krzyż w sali sejmowej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t124015.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/niech;wyniosa;krzyz;z;sejmu;na;kolanach,151,0,936087.html) Niech wyniosą krzyż z Sejmu. Na kolanach! Maciej Czujko pisze, dlaczego posłowie powinni go wynieść na kolanach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t86742.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/krzyz;pozostanie;w;sejmie;palikot;naskarzy;do;strasburga,22,0,936982.html) Krzyż w Sejmie. Palikot naskarży w sądzie? Zbliża się starcie między zwolennikami i przeciwnikami obecności krzyża w sali plenarnej Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t139726.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/suski;o;krzyzu;a;co;pan;takie;prowokacyjne;pytania;zadaje,207,0,936143.html) Suski o krzyżu: A co pan takie prowokacyjne pytania zadaje? Marek Suski odpowiada Januszowi Palikotowi.
Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz